fbpx

Росія становить загрозу – у Швеції зробили заяву

Головна Сторінка » Росія становить загрозу – у Швеції зробили заяву

Росія несе загрозу для безпеки Швеції і може збільшити свою військову присутність неподалік країни.

Це може статися після того, як Стокгольм та Гельсінкі подадуть заявки на вступ до НАТО. Про це заявила глава шведської Служби розвідки та забезпечення безпеки Лена Галлін, повідомляє The Guardian.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фінляндія слідом за Швецією подала заявку на вступ до НАТО

“Європейський порядок безпеки, яким ми його знали, припинив своє існування… і разом з цим зросли ризики для безпеки Швеції”, зазначила вона.

Водночас вона наголосила, що зараз Росія хоче уникнути переростання нинішньої напруженості у збройний конфлікт із НАТО.

“Однак існує невизначеність, здебільшого пов’язана з готовністю російського керівництва йти на високий ризик”, уточнила Галлін, допустивши конфлікт із країною-агресором через високий рівень напруженості.

17 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що настав час ратифікувати заявки Швеції та Фінляндії про вступ до Альянсу.

Торік у липні члени НАТО підписали протоколи про приєднання Фінляндії і Швеції до Альянсу. Урочиста церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Генсек Альянсу Єнс Столтенберґ назвав подію історичним моментом для Фінляндії, Швеції й НАТО.

17 травня Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу. 30 червня Північноатлантичний альянс запросив Фінляндію та Швецію стати членами НАТО.

Generated by Feedzy