Росія тисне на працівників ЗАЕС і їхні родини – ЦНС

Головна Сторінка » Росія тисне на працівників ЗАЕС і їхні родини – ЦНС

У тимчасово окупованому ворогом Енергодарі росіяни тиснуть на працівників Запорізької атомної станції, які відмовилися співпрацювати з РФ, але не залишили місто.

Через специфічність та складність професії, окупанти не можуть набрати на станцію нових працівників. Спеціалістів не вистачає по всій Росії, повідомляє Центр національного спротиву.

“Діючих працівників станції на роботу не допускають. Людей викликають на допити та погрожують членам їхніх родин”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін залучив до війни проти України найманців із Малайзії

Водночас російська адміністрація заявляє, що дефіциту кадрів немає.

“Ця інформація не відповідає дійсності. Наразі станція не виробляє електроенергію й фактично є інструментом шантажу в руках окупантів. Звільнення станції є справою часу, як і деокупація Енергодару, тому кожен причетний до захоплення ЗАЕС та тиску на її робітників понесе відповідальність. Варто акцентувати, що росіяни при відступі не забирають своїх посіпак, адже їхнє життя ніхто не цінує”, – додали в ЦНС.

На захопленій росіянами Запорізькій атомній електростанції закінчується термін перебування ядерного палива у реакторах, який встановив виробник. Це може призвести до аварії, повідомляє НАЕК “Енергоатом” у Telegram.