Росія відновлює запас ракет – Ігнат

Головна Сторінка » Росія відновлює запас ракет – Ігнат

Загрози масованих обстрілів енергетичної інфраструктури України не варто недооцінювати.

Але зараз окупанти мають менший запас ракет, ніж минулого року. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Вони, повірте, захочуть завдати нам якомога більшої шкоди. Нічого в їхній політиці не змінилося. Якщо вони ще не розпочали такі удари – вони можуть це зробити в будь-який інший день. Але в них немає стільки засобів, як було минулого року”, – зазначив Ігнат.

За його словами, торік за шість місяців атак на енергетику по Україні було запущено приблизно 1100 крилатих ракет, з яких 750 вдалось збити українським захисникам. Ще 30% з арсеналу окупанти залишили собі в запасах, загальна кількість яких на вересень минулого року складала приблизно 1600 одиниць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігнат назвав причину частих ворожих ударів по Хмельниччині

“Зараз у них і “Кинжалів”, і “Іскандерів” обох типів, і Х-22, і “Калібрів”, і Х-101, і Х-555 разом 870. Тому, за моїми підрахунками, у них зараз ракет менше”, – зазначив Ігнат.

За торішній період атак на енергетику було випущено понад 1000 ракет і до 750 – знищено.

“Зараз ситуація у росіян інша – в них є можливість і виробляти, і отримувати від Ірану більше дронів”, – каже Ігнат.

Він також не відкидає варіанту ворожого удару у вигляді комбінованих атак дронами і ракетами одночасно. Зараз окупанти не просто накопичують ракети – вони відновлюють свій стратегічний запас.

“Адже більшість з тих ракет, про які ми з вами говоримо, є ще й носіями тактичної ядерної зброї. Їм цей критичний запас потрібно мати, щоби погрожувати країнам НАТО та іншим їхнім ворогам”, – підсумував Ігнат.

Росіяни фарбували іранські дрони-камікадзе, якими атакували Київ 25 листопада, у чорний колір з балончика. Загарбники використали такі безпілотники вже не вперше. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, росіяни постійно модернізують ударні дрони Shahed. А чорний колір, ймовірно, використали для того, щоб ускладнити роботу української ППО.