fbpx

“Росія втратила останній шанс” – чому Путін заговорив про ядерну зброю у Білорусі

Головна Сторінка » “Росія втратила останній шанс” – чому Путін заговорив про ядерну зброю у Білорусі

В Росії заявили, що сховище для тактичної ядерної зброї планують зробити на території Білорусі. Це крок відчаю після невдачі зустрічі з китайськими представниками, який лише посилить ізоляцію. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Тарас Загородній.

“Головний висновок з цієї заяви з китайцями не домовилися. Ймовірно, там були побажання від Путіна щодо озброєння. Але китайці посміхалися, хитали головою, але нічого не відбувалося. Тому Росія знову перейшла до шантажу. Хоча тим же китайцям обіцяли, що переміщення ядерної зброї не буде. Що Москва дотримується Угоди про нерозповсюдження. Путін фактично перекреслив власні обіцянки. Він плюнув не тільки на Штати, а ще й на китайців. Але це не означає, що вони це зроблять. Бо ця заява тиск на Захід та Білорусь”, говорить Загородній.

Лукашенка тепер також змушують порушувати Угоду про нерозповсюдження ядерної зброї, додає політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росіяни використали фактично весь стратегічний запас далекобійних високоточних ракет” Юрій Ігнат

“Але його союзник Китай. І я не виключаю, що китайці зрозуміли, що Путіну нічого неможливо довести. Тому не готові зараз говорити з Зеленським про мирний план, який вони створили. Водночас, переміщення ядерної зброї нічого для Росії не вирішить. Якщо спробують з території Білорусі щось зробити, то прив’язка все одно буде до них. Білорусь не матиме права на власне розпорядження цією зброєю. РФ лише посилює свою ізоляцію”, додає Загородній.

Ситуація нам не загрожує, тому що це більше проблема американців і китайців, вважає політолог.

“Такі дії Росії лише посилять розмови про вилучення зброї, бо вона не спроможна нею керувати. Договір про нерозповсюдження ядерної зброї це фундаментальний договір. І просто так віддавати її неможливо без ризиків. Це лише посилить санкції щодо Росії”, пояснює Загородній.

Російський диктатор Володимир Путін заявив про сховище для тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Сказав, що 1 липня “закінчиться будівництво” сховища. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки не бачить жодних ознак, які б вказували на те, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Так у Пентагоні оцінили заяви президента РФ Володимира Путіна про те, що Москва і Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Російський диктатор фактично взяв Білорусь у ядерні заручники. Це вплине на ставлення білорусів до Росії та Путіна, зазначив cекретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Generated by Feedzy