fbpx

Росія вивозить українське зерно до Сирії: знімки супутника

Головна Сторінка » Росія вивозить українське зерно до Сирії: знімки супутника

Росія краде українське зерно на тимчасово захоплених територіях півночі та вивозить з території України.

Зараз російське торгове судно “Матрос Позиніч” з зерном стоїть в сирійському порту Латакії, повідомляє CNN з посиланням на супутникові фотографії, зроблені Maxar Technologies.

27 квітня корабель поставив якір біля берегів Криму та вимкнув транспондер. Наступного дня, судячи з із супутникових знімків, його бачили в порту Севастополя.

З Севастополя, згідно з супутниковими знімками та даними стеження, “Матрос Позиніч” пройшов протокою Босфор і доплив до єгипетського порту Олександрія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти вивозять із Херсонщини та Миколаївщини зерно, техніку та людей до РФ

За словами українських чиновників, у нього було завантажено майже 30 тис. тонн української пшениці. Єгипет попередили, що зерно вкрали, і відправка була відхилена.

Тоді судно попрямувало до ліванської столиці Бейрута, де йому також відмовили. 5 травня корабель знову вимкнув транспондер, але супутникові знімки показують, що він прибув до сирійського порту Латакії.

Головний редактор Maritime Bulletin Михайло Войтенко сказав CNN, що зерно можна перевантажити на інше судно в Латакії, щоб замаскувати його походження.

“Коли порт призначення починає змінюватися без серйозних причин, це ще один доказ контрабанди”, – сказав він.

Російські загарбники заблокували в українських портах 90 млн т зерна. Ще шість найбільших складів із зерном розбиті ворожими ракетами.
Станеться глобальна продовольча криза, якщо Росія продовжить блокування.
Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що нібито США хочуть влаштувати голодомор в Україні. За його версією, США “шукають шляхи вивезення зерна з України”, щоб якнайшвидше повернути гроші, витрачені на постачання озброєння.