fbpx

Росія запускає повітряні кулі над Україною з двох причин – Ігнат

Головна Сторінка » Росія запускає повітряні кулі над Україною з двох причин – Ігнат

В останні два тижні російські війська почали запускати по Україні повітряні кулі.

Застосовуючи цю “новацію”, ворог може переслідувати дві цілі. Про це повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в коментарі “РБК-Україна”.

Повітряні кулі це об’єкти діаметром 2-3 м, до яких прив’язаний кутовий відбивач.

Основне завдання цих куль розвідка позицій протиповітряної оборони України. Другорядна мета відвернути увагу ППО від розвідувальних БПЛА, пояснив Ігнат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повітряні кулі над Україною ‒ британська розвідка повідомила про нову тактику Росії

“Це невелика повітряна куля з металевим відбивачем або фольгою. Радіолокаційна станція опромінює її, сигнал відбивається і повітряна мета з’являється на моніторі. Її фіксують, супроводжують, тому для нас це в будь-якому випадку розосереджена увага. Вони розраховують на те, що ми збиватимемо”, пояснив Ігнат.

За його словами, росіяни вже кілька разів запускали кулі одночасно з розвідбезпілотниками.

Ігнат наголосив, що ніякого сенсу збивати ці кулі немає, якщо вони не несуть прямої загрози.

“У цей час росіяни хочуть фіксувати місце запусків наших протиракет із літака ДРЛО А-50 із Білорусі чи з моря. І щоразу під час роботи ППО противник прораховуватиме алгоритм, де у нас знаходяться наші ЗРК і як вони переміщуються. Їм це потрібно, щоб прокладати маршрут для ракет під час наступних обстрілів, оминаючи нашу ППО”, пояснив речник ПСУ.

15 лютого у Київській області виявили цілі під час повітряної тривоги. Місцева влада уточнила, що над столицею виявили шість ворожих повітряних зондів. Частину з них збила система ППО.

Невідомий повітряний об’єкт, який зафіксували у небі над Україною 15 лютого, не зонд і не аеростат. Це куля, що несе шматок металу. Вона летить за напрямком вітру і пролітала над територією інших країн, розповів речник Юрій Ігнат.

Generated by Feedzy