Росіяни хочуть захопити Авдіївський коксохім – нові карти боїв

Головна Сторінка » Росіяни хочуть захопити Авдіївський коксохім – нові карти боїв

Російські війська минулої доби намагалися наступати у районі Куп’янська та Сватового. Підтверджених успіхів загарбники там не досягли.

Тривають також ворожі атаки на Авдіївку, зокрема, бої за Авдіївський коксохімічний завод. Про це свідчать нові карти бойових дій, опубліковані Інститутом вивчення війни (ISW).

Ситуація у Харківській та Луганській областях

Російські війська 18 листопада вели наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не досягли підтверджених успіхів.

За даними українського Генштабу, російські війська безуспішно атакували на Куп’янському напрямку поблизу Синьківки, Петропавлівки, Іванівки і в напрямку Лиману поблизу Торського та на північ від Серебрянки.

За словами голови Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора, російські війська зменшують використання бронетехніки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна через погані погодні умови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За добу ЗСУ відбили понад 60 ворожих атак: Генштаб повідомив про ситуацію на фронті

Бойові дії у Донецькій області

Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на Бахмутському напрямку. Російські війська 18 листопада продовжували наступ на північ і південь від Бахмута, але не досягли підтверджених просувань.

Генштаб ЗСУ також повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Васюківки, Кліщіївки та Андріївки. Один з російських “воєнкорів” стверджував, що сили РФ нібито незначно просунулися на захід від залізниці в районі Кліщіївки за останні кілька днів.

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 листопада, показують, що російські війська нібито незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та в промисловій зоні на південно-східній околиці міста.

Російські блогери стверджували, що війська РФ нібито захопили кілька позицій біля ресторану “Царська охота” на південь від Авдіївки та продовжують наступ на південь від терикону на північний схід.

Інший російський “воєнкор” писав, що війська РФ продовжують штурмувати Сіверне за 6 км на захід від Авдіївки і просуваються до Тоненького. Російські джерела також стверджували, що бої тривають переважно в напрямку Очеретиного, Новокалинового та Авдіївського коксохімічного заводу.

Український Генштаб повідомив, що ЗСУ відбили російські атаки на схід від Новобахмутівки, Степового та Авдіївки, на південь від Тоненького, та біля Кераміка.

За словами речника Таврійського угруповання військ ЗСУ Олександра Штупуна, українські сили очікують, що війська РФ почнуть третю хвилю штурму Авдіївки, і незабаром можуть посилити артилерійську підготовку.

Він також зазначив, що за останні дві доби російські війська на Авдіївському напрямку не застосовували активну важку військову техніку, зменшили використання авіації в цьому районі та все більше використовують піхоту. Штупун додав, що російські штурмові підрозділи “Шторм” і “Шторм-Z” продовжують зазнавати значних втрат, а в окремих загонах залишилося лише близько 10-15% початкового складу.

Геолокаційні кадри, опубліковані 17 листопада, показують, що російські війська нібито досягли обмежених територіальних здобутків у північно-західній частині Мар’їнки.

За даними Генштабу ЗСУ, українські сили відбили російські штурми поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки. А також атаку на південь від Водяного.

Бойові дії на півдні України

Російські війська 18 листопада безуспішно атакували в районі кордону Донецької та Запорізької областей. У Генштабі України повідомили, що війська РФ здійснили невдалі атаки поблизу Старомайорського.

Російський батальйон “Восток” стверджував, що погані погодні умови перешкоджають наземним операціям на межі Донецької та Запорізької областей і що більша частина активності в цьому секторі припадає на безпілотники та засоби боротьби з дронами.

За даними Генштабу ЗСУ, українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському напрямку. Російське МО заявило, що війська РФ нібито відбили чотири українські атаки поблизу Роботиного.

Російські війська здійснили контратаку на заході Запорізької області 18 листопада, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Новопрокопівки та на захід від Вербового.

Один з російських “воєнкорів” стверджував, що сили РФ невдало контратакували на захід від Роботиного та біля Вербового.

Сили оборони України продовжують операції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Українські війська там утримують позиції та, ймовірно, додатково перекидають піхоту. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За повідомленням українського Генштабу, 18 листопада Сили оборони відбили 12 російських атак на східному березі Херсонської області.