Вийшла друга благодійна книга соціальної ініціативи Save Pets of Ukraine від Kormotech “Рятуючи чотирилапих (та людей) Херсонщини”. Там зібрані розповіді очевидців, які рятували тварин на Херсонщині після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.
“У книзі зібрано 19 історій. 20-та могла б бути від команди Save Pets of Ukraine про те, як ми моментально відповідали на запити волонтерів, збирали на складі все необхідне для рятувальних місій: корм, клітки, переноски, повідки, нашийники, препарати для обробки. Закуповували пилки для розрізання ланцюгів і замків, сітки для відлову тварин, рукавиці й не тільки. Формували списки притулків, що готові прихистити чотирилапих Херсонщини, аби волонтери знали, куди везти евакуйованих, а херсонці – де шукати своїх тварин”, – розповіла Gazeta.ua Катерина Михайленко, яка зібрала та записала історії для книги.
Усього під час трагедії на Херсонщині волонтери врятували понад 1500 тварин.
“Одного разу нас врятувала курка. Ми вже поверталися, човен був переповнений тваринами. І тут я побачила курку на дереві. Ми зупинилися її забрати та почули, що неподалік кукурікає півень. Поки шукали його, почався обстріл саме того виходу на воду, куди ми прямували. Тобто, якби не курка та півень, ми потрапили б під обстріл”, – пригадує Алісія Поліха з “Команди порятунку тварин в місті Києві”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Годину сиділа біля собаки, поки він дозволив підійти, одягнути намордник”
“Подруга, як і ми, нікуди не збиралася їхати. Врешті її будинок все ж підтопило. По вулиці залишилося багато покинутих тварин і їй доводилося пірнати, відв’язувати собак, знімати з дахів. Перед очима досі стоїть картина, як у Херсоні хлопці підпливають на човні до багатоповерхівки, на рівні другого чи третього поверху. Заходять в затоплену квартиру та виносять звідти великого собаку, якого просто лишили в зачиненій квартирі”, – говорить Марина Топіха з селища Приозерне Херсонської області.
Фото вівчарки Джини, яка обіймала за ногу свого рятівника, облетіло увесь світ:
“Ми помітили цю вівчарку на даху будинку. Мене дуже вразило, що вона вся тремтіла. Чи то від страху, чи то від холоду, адже була вся мокра. Коли доставили її на берег і почали діставати з човна, вона вхопилася за мою ногу лапами і не відпускала. Цей момент зловив фотограф. Спершу мені здалося, що в неї просто шок і вона дуже налякана. Але насправді це був дуже щирий прояв вдячності людині за свій порятунок”, – каже Руслан Горбаль з ГО “Порятунок тварин Харків”.
Загалом, соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine підтримала 13 волонтерських груп/громадських організацій та надала 6 тонн або ж близько 20 000 порцій корму, спеціальне молоко для кошенят, смаколики, щоб привернути увагу голодних тваринок, що тікали від рятувальників, клітки, переноски, антисептики, седативні препарати та багато іншого. Згодом ініціатива розподілила ще 20 тонн корму між притулками, що прихистили евакуйованих з Херсонщини тварин.
Купити книгу “Рятуючи чотирилапих (та людей) Херсонщини” можна на сайті Save Pets of Ukraine або через соціальні мережі. Всі кошти від її продажу будуть направлені на допомогу притулкам для собак та котів.