fbpx

Росіяни мають заплатити Україні за зруйноване $600 млрд

Головна Сторінка » Росіяни мають заплатити Україні за зруйноване $600 млрд

Країна-агресорка Російська Федерація завдала збитків Україні білдьш як на $600 млрд.

Про це сказала заступниця міністра юстиції Ірина Мудра на брифінгу 7 липня, повідомляє Gazeta.ua

“Попередня оцінка збитків і руйнувань, які зазнала Україна понад 600 мільярдів доларів. Збитки майну та інфраструктурі понад 100 мільярдів. Значні втрати понесені в енергетичному і промисловому секторах. Україна розпочала діалог з міжнародними партнерами про відбудову нашої держави після війни”, сказала.

Порушення міжнародного права тягне за собою виплату репарацій. Тому, відбудова України має відбуватися, в першу чергу, за рахунок тих, хто спричинив ці руйнування і завдав шкоду Росії.

Активи держави-агресорки, які знаходяться в різних юрисдикціях, мають бути конфісковані і стягнені для виплат Україні та українцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фрідман, Дерипаска, Медведчуки: генпрокурорка розповіла про арешт активів на 33 млрд грн

“На сьогодні жоден з юридичних форумів не забезпечує повну компенсацію завданої шкоди, виникла необхідність створити щось нове”, додала Мудра.

Україна вже подала декілька позовів до міжнародних судів, в яких вимагає справедливої сатисфакції.

Один з позовів до Міжнародного суду з прав людини.

“Але, тут в нас немає швидкого очікування виплати компенсацій, бо Росія вийшла з Ради Європи, а також на рівні свого законодавства прийняли закон про невиконання рішень цього суду”, розповіла заступниця міністра.

Сказала про інструмент відшкодування збитків.

“Сьогодні Україна пропонує укладення міжнародного багатостороннього договору про відшкодування збитків як один з дієвих механізмів. Створюватиметься компенсаційна комісія з розгляду заяв про відшкодування. Також буде створено фонд, який накопичуватиме всі ці активи Росії і поплічників режиму Путіна. Міжнародний договір передбачатиме примусове виконання рішення такої комісії”, розповіла.

Фонд наповнюватимуть заблокованими активами Росії, які становлять понад $350 млрд, коштами російських олігархів і бізнесів.

Канада вже дозволила конфіскацію активів осіб, які причетні до порушення міжнародного права та прав людини. США і країни Європейського Союзу теж дуже активно обговорюють механізми конфіскації та замороження таких активів.

РФ скоїла геноцид українського народу. У квітні Парламентська асамблея Ради Європи підтримала створення трибуналу над Росією.

Спеціальний міжнародний трибунал, якій розглядатиме злочини російських військових в Україні і керівництва РФ, запрацює цього року.