Росія досягає обмежених тактичних успіхів в обмін на значні втрати бронетехніки.
Це буде ставати дедалі дорожчим через обмежені запаси озброєння і техніки радянських часів, пише Інститут вивчення війни (ISW).
Окупанти втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки і танків у Покровському районі з початку наступальної операції із захоплення Авдіївки у жовтні 2023 року і під час посилених російських наступальних операцій на заході Донецької області влітку 2024 року.
Незалежні аналітики передають, що російські війська втратили 1 830 одиниць важкої техніки в Покровському районі з 9 жовтня 2023 року.
“Оцінка користувача X, що базується на візуально підтверджених втратах техніки, ймовірно, є попередньою, оскільки не всі втрати російської техніки візуально зафіксовані. Фактична кількість втрат російської техніки в районі Покровська, ймовірно, вища, ніж повідомляється”, – йдеться у повідомленні.
Експерти припускають, що російське військове командування не бажає або не може визнати поточні масштаби і темпи втрат техніки, враховуючи обмеження в російському оборонно-промисловому виробництві, обмеженість російських запасів техніки радянських часів і нездатність російських військових досягти оперативно значущого територіального просування за допомогою механізованого маневру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили втрати Росії за тиждень
“Росіяни, схоже, обмежили використання бронетехніки в районі на захід від Авдіївки в останні місяці, хоча, разом з тим, активізували наступальні операції на захід і південний захід від Донецька і часто проводять в основному невдалі механізовані штурми на рівні взводів і рот у цьому районі”, – кажуть в ISW.
Ймовірно, росіяни накопичили велику кількість техніки для цих наступальних операцій. Але середньо- і довгострокові обмеження запасів бронетехніки і темпів її виробництва, а також зростаючі втрати техніки можуть змусити російських військових переосмислити переваги інтенсифікації механізованої активності в цьому секторі над довгостроковими військовими зусиллями Росії в Україні.
“Росія, ймовірно, намагатиметься адекватно забезпечувати свої підрозділи матеріальними засобами в довгостроковій перспективі без переведення російської економіки на військові рейки і значного збільшення темпів оборонного промислового виробництва в Росії – кроку, якого до цього часу намагався уникати російський правитель Володимир Путін”, – йдеться у повідомленні.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський цього тижня працюватиме з партнерами щодо плану перемоги. До цього також підключать Міноборони, заявив президент Володимир Зеленський.