Росіяни викрала з Херсону 46 дітей – NYT

Головна Сторінка » Росіяни викрала з Херсону 46 дітей – NYT

На початку повномасштабного вторгнення країна-агресор вивезла з Херсону 46 дітей.

І до теперішнього часу нікого з них не повернули. Про це йдеться у статті NYT.

Всі діти були незаконно вивезені з дитячого будинку в Херсоні до Росії під час війни. У розслідуванні журналістів підкреслюється, що російські посадовці стверджують, що “врятували дітей”. Втім, фахівці кажуть, що те, що з ними трапилося, може становити воєнний злочин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ змінює імена депортованих українських дітей, щоб приховати геноцид

В Будинку дитини перебували немовлята та діти до п’яти років, деякі з них мали серйозні вади, наприклад, церебральний параліч. Діти не були сиротами, у деяких з їхніх батьків були обмежені батьківські права. Частина дітей була вилучена з неблагополучних родин або покинута.

Росія не тільки відмовляється співпрацювати, але й веде пропаганду, що ці діти потребують “перевиховання”. Деякі з них усиновлюються російськими родинами, інші ж залишаються в інтернатах. Українські родини переживають важкі емоційні травми через розлуку з дітьми, а діти стикаються з асиміляційним тиском у нових умовах.

Досі російська влада заперечує всі звинувачення, стверджуючи, що діти перебувають у “безпечних умовах”. Однак багато з цих дітей не мають можливості підтримувати зв’язок з рідними та повернутися додому.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України.

27 квітня торік Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію і насильницьке переміщення російськими окупантами українських дітей на територію РФ. Підтримала притягнення до відповідальності винних.