Рослини вирощують за посівним календарем

Головна Сторінка » Рослини вирощують за посівним календарем

Для багатого врожаю в саду та на городі сезонні роботи слід планувати згідно з посівним календарем. Його складають за правилами біо­динаміки узгоджують виконання сільськогосподарських робіт із космічними ритмами. Це допоможе отримати щедрі врожаї, захистити рослини від хвороб, подолати наслідки використання хімікатів і відновити родючість ґрунтів.

Період низхідного Місяця триває 14 днів. Пересаджені рослини добре вкорінюються. Можна закладати компост, садити саджанці, розсаду та цибулини.

У період висхідного Місяця пробуджується насіння, прискорюється рух соків. Вдалий час обрізувати та щепити кущі й дерева, косити траву на зелений корм, заготовляти дрова. Слід готувати ґрунт до сівби.

Як користуватися таблицями

Сільськогосподарські культури діляться на групи Кореня, Листа, Квітки, Плоду. Приклади такого поділу наведені в таб­лиці. Для коренеплодів дні Кореня. Вони сприяють розвитку підземної частини в редиски, редьки, брукви, цукрового та столового буряка, селери, моркви, картоплі, цибулі. Ці дні забезпечують найбільший урожай і якісне зберігання.

Для листкових культур дні Листа. Сприяють розвитку листя в капусти, кормових рослин, шпинату, спаржі, петрушки, зелені та салату. Підходять для сівби і догляду за рослинами, а не для збору врожаю.

Для квітучих рослин дні Цвіту. Сприятливі для посіву та догляду за квітами, а також для прополювання. В цей час найкраще збирати олійні рослини та броколі. Зрізані квіти зберігають сильний аромат.

Для плодових рослин дні Плоду. Це культури, які вирощують на насіння та плоди кабачки, гарбузи, томати, кукурудза, сочевиця, горох, соя, квасоля, а також ярі й озимі злаки. Посіяні в ці дні олійні дають найвищий урожай та вихід олії.

Слід уникати робіт у несприятливі дні. Якщо не вдається їх відкласти, то подальший обробіток у сприятливий час покращить ситуацію.

12 мільйонів євро коштувало виведення найдорожчої в світі троянди. Це 384 млн грн. Британський селекціонер Девід Остін створював сорт 15 років. Назвав новинку Джульєтта. Блідо-рожева квітка діаметром 10 см нагадує півонію. Посередині її пелюстки утворюють складний візерунок. Одна квітка коштує 700 грн.

27 років тому вперше виростили овоч за межами планети Земля. На борті американського космічного корабля “Колумбія” посадили й зібрали врожай картоплі. Після цього експерименту почали вирощувати рис, карликову пшеницю та салат.