fbpx

Розповіли про особливості Covid-вакцинації людей з аутоімунними захворюваннями

Головна Сторінка » Розповіли про особливості Covid-вакцинації людей з аутоімунними захворюваннями

Вакцинація від Covid-19 людей з аутоімунними захворюваннями є обов’язковою.

“Люди з аутоімунними захворюваннями перебувають у групі ризику Covid-19 хвороба може бути для них смертельною. Тому вакцинація таких пацієнтів є обов’язковою”, – наголосили у Національній службі здоров’я України.

Єрізні типи вакцин проти Covid-19, дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Усі вони не є живими, а тому безпечні для людей із порушеннями імунної системи, включно з імунодефіцитом та аутоімунними захворюваннями.

Вакцинацію рекомендується за можливості проводити в інший день, ніж звичайні інфузійні процедури, такі як замісна терапія імуноглобулінами або інфузія імунодепресантів. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, рекомендують отримати щеплення за 2 тижні до початку планової імуносупресивної терапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без довідки – нікуди: уряд посилив правила пасажирських перевезень

“Лікар може порадити зробити щеплення через 2 тижні після інфузії це дозволяє не сплутати побічні ефекти чи алергічні реакції, якщо вони виникнуть у відповідь на інфузійне лікування або вакцину від Covid-19”, – зауважили у Національній службі здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала людям з ослабленим імунітетом отримати будь-яку додаткову дозу вакцин проти Covid-19, затверджених ВООЗ.

Людям віком від 60 років, які були повністю щеплені вакцинами Sinovac та Sinopharm, пропонують додаткову третю дозу цих же препаратів.