Розслідувачі з Bellingcat підтвердили, що росіяни вдарили по “Охматдиту” ракетою Х-101

Головна Сторінка » Розслідувачі з Bellingcat підтвердили, що росіяни вдарили по “Охматдиту” ракетою Х-101

Росія атакувала дитячу лікарню “Охматдит” у Києві 8 липня стратегічною крилатою ракетою повітряного базування класу повітря-земля Х-101.

З’ясувати це допомогли відеокадри удару, які були поширені одразу у соціальних мережах, повідомили аналітики проєкту Bellingcat.

Аналітики порівняли скріншоти ракети з 3D-рендерингом ракети Х-101. У них є спільні риси.

У ракети Х-101 є низка характерних ознак. З-поміж них – два коротких крила в середині ракети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни перетворили корпуси “Охматдиту” на будівлі-привиди, фото

На кадрах чітко помітно реактивний двигун ракети, що звисає з її крила. Ця деталь присутня на Х-101. Також крила в середній частині ракети, що вдарила по лікарні, не схожі на крила AIM-120.

Щоб підтвердити це, Bellingcat створив іншу 3D-модель – ракети AIM-120. Під час порівняння помітно, що передні крила мають різницю, а носова частина AIM-120 значно гостріша, ніж у ракети, що вразила лікарню. Водночас, найбільш помітна відсутність на AIM-120 будь-якого компонента, подібного на реактивний двигун, що чітко видно на відео.

Служба безпеки України також підтвердила, що Росія вдарила по дитячій лікарні “Охматдит” стратегічною крилатою ракетою Х-101.

На місці трагедії уже знайдено відповідні докази – уламки корпуса задньої частини ракети Х-101 з серійним номером та частина руля цієї ж ракети.

Після російського терористичного ракетного удару по території України, зокрема по Києву, російські пропагандисти почали поширювати наратив про те, що влучання у житлові будинки і дитячу лікарню “Охматдит” – це буцімто наслідки роботи української ППО, а не російських ударів.