Румунія ще більше обмежила польоти на кордоні з Україною

Головна Сторінка » Румунія ще більше обмежила польоти на кордоні з Україною

Міністерство національної оборони Румунії спільно з Міністерством транспорту та інфраструктури оголосило про додаткові обмеження польотів у повітряному просторі, прилеглому до кордону з Україною.

Обмеження почали діяти з 13 вересня й стосуються регіону Північна Добруджа між містами Суліна та Галац й охоплюватимуть територію на відстані 20-30 кілометрів від румунсько-українського кордону до висоти 4 км, пише “Європейська правда” з посиланням на заяву румунського оборонного відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова Антанта? Чи маємо ми шанси створити власний оборонний союз

“Заборонено польоти будь-яких пілотованих або безпілотних літальних апаратів, окрім як державних повітряних суден”, йдеться в заяві.

В умовах активізації російських атак на українські порти на Дунаї розширення обмежень необхідне для забезпечення більш ефективного моніторингу та контролю за використанням повітряного простору, пише міністерство.

Протягом серпня в Румунії біля кордону з Україною тричі виявляли уламки дронів ймовірно, російських БПЛА, запущених по українських цілях.

У зв’язку з цим румунська влада висловлювала протест Москві й оголосила про додаткові заходи безпеки для жителів довколишніхнаселених пунктів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголошує про відсутність даних, які би вказували, що Росія навмисно атакувала ударними дронами територію Румунії, коли завдавала ударів по території України.