fbpx

Сейм Латвії дозволив зносити радянські меморіали. У Москві істерика

Головна Сторінка » Сейм Латвії дозволив зносити радянські меморіали. У Москві істерика

Сейм Латвії проголосував за припинення дії 13-ї статті латвійсько-російського договору. Він забезпечує збереження меморіальних споруд.

Тепер у Ризі можна буде знести радянський пам’ятник в парку Перемоги, передає Delfi.

Парламент обґрунтував рішення тим, що Росія вчиняє військові злочини в Україні.

За проголосували 68 депутатів, проти – 18.

Рішення про знесення пам’ятника забезпечуватиме Ризька дума. Мер Мартіньш Стакіс казав, що до виборів у Сейм 1 жовтня цього року, монумент знести скоріш за все не вдасться.

Під час дебатів у Сеймі депутатка Кріста Баумане назвала пам’ятник у Парку перемоги символом окупації та символом Росії як спадкоємиці СРСР, яка вчиняє військові злочини в Україні.

“Цьому немає місця в нашій країні та столиці держави. Так вважає більшість суспільства. Прийнявши сьогодні рішення, ми отримаємо право самі встановлювати, що в нашій країні відбувається з радянськими пам’ятниками”, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Латвія надала Україні сучасне озброєння на понад 200 млн

Голова комісії Ради Федерації РФ із захисту суверенітету Андрій Клімов відразу закликав покарати Латвію за таке рішення. Сказав, що Латвію “необхідно напоумити”, вживши вкрай жорсткі економічні заходи, передає “РИА новости”.

Перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Володимир Джабаров сказав, що РФ готова забрати пам’ятник.

Уряд Латвії перестане використовувати російський газ із 1 січня 2023 року. Про це повідомив міністр економіки країни Яніс Вітенбергс. Він сказав, що це історичне рішення зміцнить енергетичну безпеку Латвії.