Шахраї виманюють паролі в мережах

Головна Сторінка » Шахраї виманюють паролі в мережах

Шахраї зламують облікові записи у соціальних мережах і месенджерах.

Зловмисники поширюють фішингові посилання, наприклад, під виглядом пропозицій взяти участь у голосуванні, конкурсі, пропозицій роботи в інтернеті. Про це повідомило Міністерство юстиції.

Перейшовши за посиланнями, громадяни вводять логіни і паролі від своїх акаунтів у соціальних мережах/месенджерах, які автоматично стають відомі шахраям.

Також, щоб виманити паролі до акаунту в Instagram, шахраї надсилають фейкове повідомлення від цієї соцмережі начебто про отримання блакитного бейджа (верифікацію акаунту).

Далі шахраї від імені власника акаунту розсилають підписникам однакові повідомлення такого змісту: “Привіт. Позич, будь ласка, гроші до завтра. Дуже треба”.

Суму шахраї зазначають різну, вказують номери своїх карток, привласнюючи у такий спосіб кошти осіб, які погоджуються їх позичити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фахівці пояснили небезпеку від торент-трекерів

Як запобігти зламу акаунтів у соціальних мережах і месенджерах

Міністерство юстиції радить створювати складні та унікальні паролі для кожного акаунту.

Налаштовувати двофакторну автенфікацію всюди, де це можливо.

Багатофакторна автентифікація це, коли для входу до акаунту, крім логіна і пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

Також радять не переходити за сумнівними посиланнями.

Тримати у секреті свої логіни і паролі.

Не вводити свої логіни і паролі від акаунтів на незнайомих і підозрілих вебсайтах.

Перш ніж ввести логін і пароль перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.

Що робити, якщо отримали повідомлення від друга з проханням позичити гроші:

запитати у друга те, що можете знати тільки він та ви. Таке запитання одразу викриє шахрая;

перетелефонувати другові за номером, який ви точно знаєте, а не на той, що зазначений в акаунті сторінки в соціальних мережах/месенджері. Бо, якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону у профілі жертви.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції, пише Мін’юст.

З початку року зросла кількість фішингових розсилань.

Понад 80% звернень громадян до кіберполіції про шахрайство. Найчастішими схемами зловмисників є продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства і фішинг.