Ще одна країна придумала “мирний” план для України ‒ МЗС відреагувало

Головна Сторінка » Ще одна країна придумала “мирний” план для України ‒ МЗС відреагувало

В Індонезії представили “мирний план” для України.

Він передбачає негайне припинення вогню і створення демілітаризованої зони вздовж нинішньої лінії бойового зіткнення, заявив міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто під час виступу на безпековому форумі Shangri-La Dialogue у Сингапурі, передає Gazeta.ua.

“Події в Україні впливають на величезну кількість людей по всьому світу. Різко зросли ціни на продукти харчування й енергоносії. Індонезія пропонує негайно припинити вогонь і бойові дії, а також провести референдуми на окупованих Росією територіях. Важливо розвести війська з кожної сторони на 15 кілометрів від нинішньої лінії фронту та створити демілітаризовану зону, а також створити під егідою ООН миротворчу місію, яка стежитиме за дотриманням режиму припинення вогню”, ‒ сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон попередив про загрозу нової війни

Аби “об’єктивно встановити волю більшості жителів спірних територій” стосовно бачення ними свого майбутнього, референдуми пропонують організувати і провести за участі ООН.

“Не знаю, чи моя пропозиція прийнятна, але це конкретні рекомендації для якнайшвидшої деескалації і припинення кровопролиття в цьому збройному конфлікті”, ‒ резюмував Субіанто.

У Міністерстві закордонних справ України вже відреагували на таку “мирну” ініціативу. Речник МЗС Олег Ніколенко подякував Індонезії за увагу до врегулювання війни в Україні. Проте він наголосив, що між Україною та РФ немає спірних територій, щоб проводити там референдуми.

“Окупація частини України є фактом, зафіксованим в офіційних документах ООН. На окупованих територіях російська армія здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Росія має забратися із українських територій, а Україна ‒ відновити свою територіальну цілісність в міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може”, ‒ зазначив дипломат, запросивши Індонезію долучитися до формули миру, яку пропонує президент Володимир Зеленський.

Припинення вогню, розведення сил на 15-кілометрову відстань та створення демілітаризованої зони теж не спрацюють, адже Росія скористається цим для накопичення нових сил, додав Ніколенко.

Міністерство закордонних справ Китаю вважає причиною війни в Україні “проблеми, які накопичилися в управлінні безпекою Європи”. Війна Російської Федерації проти України є трагедією, якої можна було б уникнути, заявив Пекін. Китай також заявляв про намір виступити миротворцем та оприлюднив так званий “мирний план” щодо закінчення війни РФ проти України.

16-17 травня Україну відвідав спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей. Ця поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна 26 квітня.

Для китайської делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії в Офісі президента провели брифінг щодо безпекової ситуації в Україні.

Низка країн, які нібито займають нейтральну позицію щодо війни в Україні, запропонували мирні ініціативи. Ідеться про КНР, Бразилію та групу країн Африки. Більшість їхніх ініціатив пропонують Україні піти на поступки.

Київ такі пропозиції відкидає та просуває власну формулу миру. Вона передбачає повне виведення російських військ та надання гарантій безпеки у радіаційні, ядерній, продовольчій та енергетичній сферах.