Що буде, якщо жувати гумку 20 хвилин

Головна Сторінка » Що буде, якщо жувати гумку 20 хвилин

Жувальні гумки популярні не лише серед дітей, а й серед дорослих.

Але не усі здогадуються, скільки можна жувати жуйку, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Це швидкий спосіб освіжити ротову порожнину та очистити зуби. Проте, наскільки вона справді корисна, розповіли у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Яка користь від жувальної гумки

Якщо пожуєте гумку упродовж 20 хвилин після прийому їжі, то таким чином очистите ротову порожнину і нейтралізуєте у ній кислоти, що у свою чергу допоможе уникнути карієсу. Щоб отримати від цього процесу максимальну користь, потрібно обирати гумку без цукру.

Збільшене слиновиділення у процесі жування допомагає збалансувати кислотність у стравоході, полегшити симптоми кислотного рефлюксу.

Гумка може дещо покращити неприємний запах з ротової порожнини, допомогти при сухості в роті, принаймні на короткий час.

Жуйку слід використовувати після споживання їжі та обов’язково не більше 20 хвилин. Тоді це може сприяти покращенню психологічного стану.

Жувальна гумка може слугувати додатковим інструментом у боротьбі з тютюнокурінням.

Жуйка може допомогти боротися із сонливістю. Під час жування збільшується кровопостачання до головного мозку, що впливає на активізацію організму та зменшення сонливості чи підвищення уваги. З цієї причини жувальну гумку часто використовують водії за кермом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розробили жуйку, яка гальмує розповсюдження коронавірусу

Обирати жувальну гумку потрібно без цукру. Жуйка з цукром також збільшує слиновиділення, проте цукор є поживним середовищем для мікробів. Вони у процесі своєї життєдіяльності виробляють кислоти, що спричинюють процеси гниття у ротовій порожнині.

Жувальна гумка без цукру не є замінником щоденній гігієні ротової порожнини чищення зубів, застосування зубної нитки.

Чи може жування гумки нашкодити

Інгредієнти, які входять до складу жувальної гумки без цукру мають послаблювальний ефект. Якщо споживати жуйку у великих кількостях це може призвести до діареї або інших розладів травлення.

При жуванні гумки заковтується зайве повітря, що може призвести до метеоризму та болю у животі.

Постійне або часте жування гумки може стати причиною розладу скронево-нижньощелепних суглобів. Якщо їх надмірно навантажувати це призводить до перенапруження та дисбалансу, внаслідок чого можуть виникати болі у щелепі, вушний та головний біль, травматизація зубів.

Жувальна гумка розроблена для того, щоб її жувати, а не ковтати. Однак якщо її проковтнути, вона переважно не шкідлива.

Жуйку не можна перетравити, але вона виводиться природним шляхом через шлунково-кишковий тракт.

У рідкісних випадках, якщо у вас закреп і ви проковтнули велику кількість жувальної гумки це може спричинити непрохідність кишківника. Тому слід уникати частого ковтання гумки, особливо дітям.