Що буде з мільйоном боєприпасів для України – Боррель зробив прогноз

Головна Сторінка » Що буде з мільйоном боєприпасів для України – Боррель зробив прогноз

Ситуацію з виробництвом боєприпасів для підтримки України та способи збільшення постачань дослідять на зустрічі міністрів оборони країн-членів Євросоюзу.

Питання про обіцяний мільйон боєприпасів для України перед зустріччю міністрів у Брюсселі прокоментував Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Європейська правда.

За його словами, проблема в укладенні контрактів і наявності для цього фінансування у країн-членів ЄС.

“Ми плануємо детально вивчити, на якому етапі ми зараз і якими можуть бути темпи”, – сказав Боррель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги

Він пояснив, що у питанні надання того, що європейські армії мали на своїх складах країни ЄС вийшли на очікуванні показники. Україні вже передали понад 300 тис. боєприпасів.

“Пам’ятайте, що європейська індустрія дуже багато експортує. Близько 40% виробленого експортується до третіх країн. Тобто, не йдеться про нестачу виробничих потужностей, справа у тому, що ця продукція йде на інші ринки. Можливо, нам варто спробувати скерувати цю продукцію на пріоритет номер один – тобто Україну”, – зазначив дипломат.

Щодо політичної підтримки такого рішення, то, на думку Борреля, європейські виробники зброї діють за логікою гравців ринку.

“Тож питання у тому, щоб запропонувати ринок, який буде цікавішим для них”, – додав Боррель.

Уряд Німеччини замовив концерну Rheinmetall постачання Україні близько 100 тис. боєприпасів до мінометів калібру 120 мм. Вартість замовлення становить менше тризначного діапазону мільйонів євро.

Замовлення є частиною нещодавнього пакета військової допомоги в розмірі 400 мільйонів євро для українських Збройних сил. Постачання має розпочатися найближчим часом і триватиме протягом наступних двох років.