Що категорично не можна робити за дві години до сну: йдеться не лише про їжу

Головна Сторінка » Що категорично не можна робити за дві години до сну: йдеться не лише про їжу

В умовах повномасштабної війни велика кількість українців страждає безсонням. Кожен бореться з цим по-різному. Одні приймають гарячу ванну, інші відмовляються від вечері, а треті – відкладають телефони.

Однак є декілька правил, яких ми іноді забуваємо дотримуватися, пише Daily Mail. Пропонуємо переглянути п’ять рекомендацій, як швидко заснути.

Ретельно обирайте вечерю

Відмовтеся від вживання гострої або жирної їжі після 20:00. Вона не лише впливає на зайву вагу, а й приводить до розладу сну.

“Симптоми, які включають відчуття кислоти, що підіймається зі шлунка в горло, можуть розбудити вас, погіршуючи якість сну”, – пояснив доцент кафедри медицини сну в Медичній школі Ікана на горі Синай доктор Анкіт Парех.

Не пийте каву перед сном

Стимулюючий ефект кофеїну може зберігатися протягом шести годин після його споживання. За словами науковця, каву краще вживати після пробудження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контролюють тиск, вагу та впливають на депресію: 10 корисних спецій для здоров’я

Відмовтеся від алкоголю

Келих вина чи пива на ніч не гарантує міцний і глибокий сон.

“Коли люди вживають алкоголь, це скорочує кількість часу, який вони проводять у глибоких стадіях сну – це, як правило, період, який ваше тіло потребує для відновлення. Регулярне вживання алкоголю також підвищує ймовірність розвитку апное уві сні, стану, через який люди перестають дихати під час сну. Алкоголь може спричинити розслаблення м’язів горла та язика, що може блокувати потік кисню. Це змушує людей постійно прокидатися, погіршуючи нічний сон”, – сказав Парех.

Не займайтесь фізичними вправами

Відмовтеся від спорту після 19:00. Вправи можуть пришвидшити частоту серцевих скорочень і внутрішню температуру, через що вам буде важко заснути.

Відкладіть телефони

За годину до сну відмовтеся від перегляду соцмереж, фільмів чи серіалів.

Натомість, якщо ви хочете міцно спати цілу ніч – приберіть у кімнаті та не забудьте її провітрити. Зробіть дихальні вправи, легку розтяжку та лягати спати щодня в однаковий час.

Влітку важко заснути, коли спека не лише на вулиці, а й у квартирі чи будинку. Якщо в оселі немає кондиціонера чи вентилятора, можна спробувати застосувати дієві методи, які допоможуть легко заснути.