fbpx

Що потрібно знати про роботу в Америці людині, яка планує переїзд?

Головна Сторінка » Що потрібно знати про роботу в Америці людині, яка планує переїзд?

Тисячі українців вже встигли скористатися програмою U4U, яка була запущена навесні 2022 року. Вона дає можливість на легальне працевлаштування в США, відкриває нові перспективи для людей, які мріють переїхати в “країну великих можливостей”. Але чи так все просто? Чи є робота в Америці для українців? Де і як її шукати? Давайте розбиратися!

Які професії вимагають сертифікації?

Припустимо, в Україні ви працювали косметологом, майстром манікюру, перукарем, візажистом. Чи можна продовжувати надавати послуги зі сфери краси в США? Так. Але попередньо Ви повинні отримати ліцензію, а це непросто, адже потрібно підготувати повний пакет документів, підтвердити свій досвід і професіоналізм.

Якщо вас цікавить робота в США на тривалий період, задумайтеся про проходження курсів і отримання документа про освіту. Це дорого і довго, але, повірте, на перспективу працює дуже добре.
Американські коледжі, школи та університети пропонують програми сертифікації в різних напрямках. Кілька найпопулярніших: управління проектами, фітнес, йога, дієтологія.
Курси, як правило, короткострокові, тривалістю від декількох місяців до року. Отримання сертифіката забезпечує конкурентні переваги на ринку праці. Маючи документ про освіту, ви можете розраховувати на добре оплачувану роботу і кар’єрне зростання.

Заробітна плата в США

Система оподаткування в США набагато складніша, ніж в Україні. Є різниця між тим, що на папері, і що Ви отримаєте “на руки”. Будьте готові до цього.
Заробітна плата тут визначається не за місяць. Є дві цифри, на які потрібно орієнтуватися:
погодинна ставка;
зарплата за рік.
Показники варіюються в досить широкому діапазоні в залежності від штату, кваліфікації та досвіду працівника, політики компанії.

Мінімальна зарплата в США на кінець 2022 року:
загальна по США – 7,25$ / год;
Джорджія – $5,15 / год;
Вісконсін – $7,25 / год;
Мічиган-10,10$ / год;
Нью-Йорк-14,20$ / год;
Каліфорнія-15,50$ / год.
Робота на кеш в США не поширена. Але це чи не єдиний вихід для тих, хто ще не отримав документів. Для пошуку вакансій використовуйте групи в соціальних мережах, телеграм-канали. Кешем іноді платять офіціантам в кафе, за послуги з прибирання (будинків, офісів), по догляду за літніми людьми. Але це скоріше виняток, ніж правило.

Ще кілька порад…

Плануючи переїхати до Америки, будьте готові наполегливо працювати, особливо протягом перших кількох років. Здобути освіту. Якщо ви професіонал в будь-якій сфері, здайте іспит, пройдіть сертифікацію.
Починайте вивчати або вдосконалювати англійську мову вже сьогодні; з хорошим рівнем ви зможете не тільки знайти хорошу роботу, але і швидше адаптуватися до життя в США. Не зациклюйтеся на одній роботі, удосконалюйтеся, відкривайте перед собою нові можливості. І все у вас обов’язково вийде. Успіху!

Generated by Feedzy