Шаурма – один із найпопулярніших перекусів українців.
Проте саме із цим харчовим продуктом пов’язана значна кількість скарг і звернень, повідомила Держпродспоживслужба.
Шаурма приносить користь і задоволення, якщо вона готується та зберігається у належних санітарних умовах із свіжої і якісної сировини, сказали.
Відповідальність за дотримання зазначених умов несе суб’єкт господарювання, тому варто завжди звертати увагу на наявність у закладі куточка споживача. Це інформаційний стенд із інформацією, зокрема, про найменування власника (фізична особа-підприємець, ТОВ, приватне підприємство тощо).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що можна знайти на звичайній продуктовій етикетці: шість корисних фактів
Суб’єкт господарювання повинен забезпечити відповідність приміщення (місця) для провадження діяльності у сфері торгівлі і ресторанного господарства необхідним санітарним нормам.
“Розміщений на видному і доступному місці, правильно оформлений куточок споживача наочно демонструє легальність діяльності суб’єкта господарювання, відповідальне ставлення до додержання вимог законодавства, а також відкритість і доброзичливість до споживача”, – пише Держпродспоживслужба.
У працівників, які здійснюють продаж продовольчих товарів, має бути особиста медична книжка, нагадують.
“Якщо ж санітарний стан приміщення або якість продукції викликає у сумніви краще відмовитись від покупки”, – радять.
Держпродспоживслужба пояснила, що робити, якщо купили йогурт, а він із пліснявою. Або принесли придбаний продукт додому, а він протермінований.
Якщо купуєте товари в мережі Інтернет, то обирайте післяплату, радить кіберполіція.