Що робити із залишками їжі – поради від письменниці

Головна Сторінка » Що робити із залишками їжі – поради від письменниці

Проблеми із залишками їжі виникають доволі часто. Адже насправді сумні шматочки салату або недоїдки в задній частині холодильника не здаються привабливими.

Авторка нової кулінарної книги “Друга допомога” Сью Квін знає, як отримати максимум користі із залишків їжі, пише Mirror.

“У шістдесяті роки був період, коли залишки їжі перестали бути популярними, і не використовувати залишки на вечерю стало майже ознакою того, що ви належите до середнього класу”, – каже письменниця.

Однак, нині, коли в усьому світі екологічні проблеми та фінансові кризи, все знову змінюється, і люди перестають відмовлятися від недоїдків.

“Це змусило всіх нас подумати про те, щоб по-справжньому цінувати продукти, які ми маємо, і їсти їх усі. Це має сенс, чи не так? Це логічно з будь – якої точки зору – не викидати гроші у відро для сміття”, – пояснює Квін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три ідеальні страви, які можуть стати основою ситного обіду

За її словами, це не вимагає великих зусиль. Насамперед продукти потрібно зберігати правильно. Наприклад, вважає письменниця, фольга – ворог залишків, тому що через неї їжу не видно.

“Ми не можемо побачити, що це за продукт, тому його поступово засовують в дальній кут холодильника, а через тиждень ми виявляємо їжу запліснявілою”, – каже Квін.

Тож якщо ви дійсно думаєте про зберігання залишків, зможете побачити, що у вас є, і вам буде набагато легше надихнутися.

Квін також радить зробити всі приготування перед тим, як прибрати залишки, на прикладі смаженої курки.

Її підхід полягає в тому, щоб якомога швидше зняти м’ясо з курки, покласти його в ємність з кришкою, щоб вона була герметичною, і маркером написати: “Шматочки курки”.

“Це набагато привабливіше, хтось швидше скористається цим, ніж брудною тарілкою, яка виглядає так, ніби вам доведеться годину возитися з нею”, – розповіла письменниця.

Існує поширена помилка, що залишки їжі потрібно використовувати відразу. Але Квін із цим не погоджується.

“Просто потрібно в першу чергу розставити пріоритети щодо продуктів, які псуються. Більшість залишків приготовленої їжі може зберігатися в холодильнику три – чотири дні, якщо ви правильно її зберігаєте. Немає причин, чому ви не можете використовувати її по частинах і купувати більше інгредієнтів для використання з ними”, – стверджує Квін.

Письменниця також називає спеції секретною зброєю проти залишків їжі.

“Ви перетворюєте свою вечерю, наприклад, на щось зовсім інше завдяки приправам, а також формі, яку вона приймає, наприклад, коли ви загортаєте її в коржі, і це зовсім інший досвід. Це насправді на смак не схоже на залишки їжі”, – каже вона.

Квін наголошує, що про залишки їжі не варто думати як про щось неприємне, що вам потрібно їсти, тому що ви повинні це зробити. Їх слід використовувати особливим способом і отримати від них максимальну користь.

Правильний процес розморожування м’яса не буває швидким. Зазвичай, він займає 5-10 годин. Але часто ми забуваємо вчасно вийняти м’ясо з морозильної камери.

Є чотири способи максимально швидко розморозити м’ясо і при цьому не втратити його корисні властивості.