Неправильно обрана вечеря може впливати на вагу та загальне самопочуття.
Щоб уникнути набору зайвих кілограмів, важливо обирати легкі, корисні продукти, що не перевантажують травну систему й сприяють здоровому сну.
Розповімо, яка їжа допоможе залишатися у формі навіть після ситної вечері.
Відварене куряче м’ясо з овочами
Цей варіант добре підійде для тих, хто встигає зголодніти до вечора. Відварена курка багата білками і містить мінімум вуглеводів, тому легко перетравлюється, не створюючи відчуття тяжкості і не перевантажуючи організм. Овочі добре доповнять таку вечерю вітамінами.
Сир і йогурти
Це найпростіший варіант, оскільки він зовсім не потребує готування. До будь-якого сиру або йогурту можна додати ягоди, сухофрукти, мед, нежирну сметану. Також можна зробити солоний варіант такого перекусу. Для цього до сиру потрібно додати зелень, трохи солі, тертий твердий сир або свіжі овочі.
Салати
Для вечірнього салату варто вибирати легкі й корисні продукти. Салати з майонезом, картоплею, кукурудзою і жирною рибою для вечері не підходять. Візьміть краще свіжі огірки, помідори, зелень, сир, солодкий перець, капусту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Яйця
Ще один варіант достатньо щільного, але не дуже важкого перекусу ввечері яйця, але тільки не в смаженому вигляді. Яйця можуть бути зварені вкруту або м’яко. З ними можна з’їсти овочевий салат, легкий тост із зернового хліба без масла або шматочок відвареного м’яса.
Грейпфрут
До складу грейпфруту входить нарингін, що покращує обмін речовин і сприяє розщепленню жирових відкладень.
Морська риба
Нежирні сорти риби легко засвоюються, знижують рівень поганого холестерину та збагачують організм йодом і фосфором.
Кисло-солодкі ягоди
Можна додати до них кілька ложок нежирного кефіру або натурального йогурту.
Вміст холодильника відображає наші харчові звички. У дієтологів-нутриціологів він виглядає зовсім інакше, ніж у пересічних людей. Вони добре знають, які продукти сприяють здоров’ю, а які лише шкодять організму.
Ви ніколи не знайдете там “харчового мотлоху” – продуктів, що містять багато цукру, трансжирів, консервантів чи порожніх калорій. Дієтолог-нутриціолог Юлія Науменко розповіла, яка їжа є шкідливою, а яка має бути у холодильнику кожного.