Що заважає Україні формувати ефективні бойові підрозділи – аналітики пояснили

Головна Сторінка » Що заважає Україні формувати ефективні бойові підрозділи – аналітики пояснили

Україна вживає заходів для усунення нестачі людських ресурсів у війську.

Однак, затримки та недостатність західної військової допомоги обмежують здатність створювати ефективні бойові підрозділи. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали заяву президента Володимира Зеленського в інтерв’ю CNN про те, що Україні “потрібно 14 бригад, щоб бути готовими” до невизначеної вимоги, і що Україна не змогла оснастити “навіть чотири” з цих бригад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав кількість бригад ЗСУ, які потребують західної зброї

При цьому президент зазначив, що Україна нарощує внутрішнє виробництво безпілотників і перекидає техніку зі складів або резервних бригад, щоб спробувати компенсувати недостатню військову допомогу Заходу.

За словами Зеленського, це недостатнє забезпечення, зокрема бронетехнікою та артилерійськими боєприпасами, призвело до втрат українського особового складу.

“ISW давно оцінює, що здатність України захищатися від російських наступальних операцій і кинути виклик ініціативі на театрі воєнних дій значною мірою залежить як від надання військової допомоги Заходом, так і від зусиль України відновити існуючі підрозділи та створити нові – останнім з яких Україна приділила значну увагу”, – йдеться у повідомленні.

Однак, аналітики зазначають, що створення більшої кількості української піхоти без відповідного збільшення механізованої техніки суттєво не підвищить боєздатність України.

Після крайнього засідання “Рамштайну” всі досягнуті домовленості мають бути реалізовані максимально швидко.

Від виконання усіх обіцянок партнерами прямо залежить перебіг війни, заявив президент Володимир Зеленський.