Що зробити восени, щоб позбутись нашестя слимаків у наступному році

Головна Сторінка » Що зробити восени, щоб позбутись нашестя слимаків у наступному році

Восени городники готують свої ділянки до зимового відпочинку. Але слимаки можуть залишатися небажаними гостями навіть після завершення сезону.

Щоб наступного року шкідники не пошкодили ваш урожай, важливо вчасно їх позбутись.

Є кілька простих і ефективних методів боротьби зі слимаками восени, які допоможуть зберегти ваш сад і город у безпеці.

Як позбутися слимаків восени

Прибирання ділянки. Перед тим, як почати боротися зі слимаками, обов’язково очистіть свою ділянку від усіх рослинних залишків та дачного сміття. Слимаки часто зимують у таких місцях, тому прибирання є важливим етапом боротьби.

Перекопка ґрунту. Після прибирання ділянки потрібно перекопати ґрунт. Це допоможе зруйнувати притулки, в яких слимаки та їхні яйця можуть перезимувати.

Обробка соляним розчином. Приготуйте розчин солі, розчиняючи в одному відрі води велику ложку солі. Цим розчином обробіть ті ділянки, де слимаки були найбільш активними. Через 14 днів процедуру потрібно повторити, щоб знищити нові яйця або личинки. Варто зауважити, що використання солі протягом вегетаційного періоду може негативно вплинути на врожайність, тому цей метод підходить лише для кінця сезону, коли урожай вже зібрано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які добрива необхідно внести у грунт восени для майбутнього врожаю

Профілактика появи слимаків

Щоб запобігти нашестю слимаків від сусідів, можна застосовувати прості профілактичні заходи:

Викладіть периметр ділянки шаром річкового піску, змішаного з подрібненою яєчною шкаралупою та порошком гірчиці. Така перешкода ускладнить слимакам пересування і допоможе зберегти ділянку від нових шкідників.

Слимаки та равлики є доволі складною проблемою для городників. Вони псують рослини, під’їдаючи коріння. А вночі вибираються зі сховищ та їдять листя й плоди.

Слимаків буде значно менше, якщо регулярно виполювати бур’яни, обкошувати ділянку, розпушувати ґрунт та прибирати купи листя, гілляки чи трухляві пеньки. Адже саме там зазвичай ховаються слимаки від літньої спеки та осіннього холоду. У серпні слимаки відкладають яйця у міжряддях. Тому важливо не забувати їх обробляти.