fbpx

Школярів відправляють на канікули: кілька областей оголосили надзвичайну ситуацію 

Головна Сторінка » Школярів відправляють на канікули: кілька областей оголосили надзвичайну ситуацію 

На Одещині, Дніпровщині й Хмельниччині оголосили надзвичайну ситуацію через неможливість постачання газу в бюджетні установи.

Постачальники відмовляються надавати енергоносій населенню за цінами собівартості, пише “Дзеркало тижня”.

“Ситуація на Хмельниччині, як і в усій країні, критична. Майже в усіх бюджетних установах розірвані договори на постачання газу у зв’язку з суттєвим зростання його вартості”,- заявив очільник Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Він наголосив на необхідності переговорів із Нафтогазом для надання газу за 13,6 грн без ПДВ бюджетним установам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ увімкнув опалення школам, на черзі – житлові будинки

Проблему з постачанням газу голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький визначив як надзвичайну ситуацію регіонального рівня.

На Дніпровщині школярів відправлять на двотижневі канікули через неможливість опалення, повідомили в міськраді. Триватимуть канікули з 18 до 31 жовтня.

Міська комісія ТЕБ і НС також визнала ситуацію з постачанням газу до бюджетних установ надзвичайною.

НС з цієї ж причини раніше оголосили в Івано-Франківській і Закарпатській областях. У закладах охорони здоров’я, школах, садочках, соціальних закладах цих областей фіксували приблизно +18°С.

Бюджетні й комунальні установи в різних регіонах України на початку опалювального сезону опинилися в скрутному становищі, оскільки не можуть закупити газ за пільговою ціною, зафіксованою в меморандумі між місцевою владою та державним монополістом НАК “Нафтогаз України”.

Лікарні, школи, військові частини й інші установи вимушені закуповувати газ за ринковими цінами – 35 – 45 грн/м³, хоча мали б це робити за 13,66 грн/м³.