Шмигаль анонсував скорочення кількості міністерств та держслужбовців

Головна Сторінка » Шмигаль анонсував скорочення кількості міністерств та держслужбовців

В Україні збираються на третину скоротити кількість міністерств.

Також планують зменшити кількість державних службовців, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції за підсумками чотирьох років роботи уряду, повідомляє Gazeta.ua.

“Президент оголошував про те, що ми ведемо роботу над зміною формату уряду, тобто скорочення кількості міністерств. Хочемо скоротити кількість міністерств на третину. Скоротити кількість державних службовців. Ми вже почали це робити, і в цьому році скорочено 20 тисяч вакансій державної служби”, – сказав він.

Усі допоміжні адміністративні функції мають бути зосереджені на Центрі уряду. Над його створення зараз працюють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВВП України в 2024 році буде зростати з меншими темпами

“Міністерства повинні мати невелику кількість дуже якісних висококваліфікованих спеціалістів, які формуватимуть відповідну державну політику. Центр уряду має надавати відповідні юридичні кроки, підтримку в кадровій, бухгалтерській сфері. Але також Центр уряду має якісно і швидко готувати ті документи, які потрібні для того або іншого міністерства в частині документації”, – вказав прем’єр.

Він вважає, що уряд України слід скоротити до 15-16 міністерств.

“Ми працюємо над тим, щоб залишити оптимізований Кабмін. Те, над чим зараз працюємо, кількість міністрів має бути 15, максимум 16, і відповідно кількість міністерств 15-16. Не більше. Це оптимальна кількість, щоб бути більш скоординованими і швидкими. Треба бути менш бюрократичними, скоротити певну кількість людей”, – зазначив Шмигаль.

Він поки не став анонсувати, які саме міністерства залишаться працювати і в якому вигляді. Про кадрові зміни теж говорити не став.

Українці входять в 2024 рік із поганим передчуттям. І з не дуже добрим настроєм, який став результатом розчарування після занадто великих очікувань. Треба розділяти емоційну складову і реальність. Бо дуже часто наші емоції грають із нами погані жарти. І, наприклад, на відміну від початку 2023 року, ситуація в економіці набагато краща і стартова позиція у 2024 році набагато сильніша, пише економіст Сергій Фурса.