Кабінет міністрів після аудиту запровадить чіткіші параметри визначення критичності підприємств і необхідності бронювання працівників.
Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу. Про це під час 10-го Київського міжнародного економічного форуму заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, слід знайти баланс між працюючою економікою та потребами Cил оборони.
“Аби ключові спеціалісти могли працювати, а наші захисники на передовій отримували потрібну ротацію”, – сказав Шмигаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді зробили оцінку масштабу зловживань при бронюванні від мобілізації
Він розповів, що до 15 листопада має бути проведений аудит списку критично важливих підприємств. Поки він триває, бронювання можуть продовжувати ті, в кого воно зараз закінчується, хто був заброньований до 31 травня цього року.
А за результатами аудиту представлять оновлені правила, які мають дати необхідний баланс.
Як приклад майбутніх змін прем’єр навів положення щодо зарплати. Зокрема, замість використання середньої зарплати по регіону, планується встановлення конкретної мінімальної суми, яка дозволить продовжити бронювання.
“Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити”, – додав Шмигаль.
За його словами, необхідно, щоб ключові фахівці мали можливість продовжувати працювати, а також потрібно організувати ротації для тих, хто вже понад 2,5 року захищають державу на передовій.
Глава уряду також висловив бажання запровадити економічне бронювання, однак, за його словами, військові та ті, хто перебуває на фронті, не сприймають цю ініціативу дуже позитивно.
Перша віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про те, що через аномально швидке зростання кількості бронювань відстрочку від мобілізації отримали 1,5 млн чоловіків.
Вона зазначила, що справжнє число на третину менше.