Шмигаль зробив заяву щодо можливості відкриття авіасполучення

Головна Сторінка » Шмигаль зробив заяву щодо можливості відкриття авіасполучення

Зараз навіть частково неможливо відкрити український повітряний простір з огляду на безпекову ситуацію.

Тому важливо розвивати альтернативні маршрути доставки вантажів та перевезення пасажирів. Про це під час Міжнародного транспортного форуму заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

За його словами, Україна провела оцінку ризиків та визначили потребу у силах та засобах протиповітряної оборони для часткового відкриття повітряного простору.

“Ключовими для цього рішення залишаються питання безпеки та військової ситуації. Саме тому нам важливо розвивати альтернативні маршрути доставки вантажів та переміщення пасажирів. Йдеться про сухопутний кордон, автомобільний та залізничний транспорт”, – сказав Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкриття авіапростору: заступник міністра висловився про перспективи

Він також зазначив, що внаслідок російських атак пошкоджень зазнала авіаційна інфраструктура, постраждали щонайменше 15 цивільних аеропортів.

За словами прем’єра, за останні три місяці ворог здійснив майже 60 атак на портову інфраструктуру, внаслідок чого пошкоджено або знищено близько 300 об’єктів і 22 цивільні судна, постраждали десятки людей.

“Попри постійні спроби агресора завдати ще більших руйнувань завдяки Силам оборони ми змогли забезпечити стабільну роботу українського морського коридору. Сьогодні ним скористались понад 2800 суден, які перевезли більш як 75 млн тонн вантажів для понад 40 країн світу, з яких понад 50 млн тонн – агропродукція”, – додав Шмигаль.

Він також наголосив, що це “вкотре підтверджує, що Україна залишається гарантом продовольчої безпеки, незважаючи на регулярні обстріли портової інфраструктури ворогом”.

Авіаційна служба України на 95% готова відновити польоти цивільних літаків. Однак, ключовим фактором залишається питання безпеки пасажирів, заявив віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

За його словами, від моменту ухвалення рішення до фактичного запуску рейсів у Львові чи Борисполі потрібно приблизно 4550 днів.