Сі Цзіньпін заявив про мирне співіснування зі США

Головна Сторінка » Сі Цзіньпін заявив про мирне співіснування зі США

Лідер Китайської народної республіки Сі Цзіньпін заявив, що Китай і Сполучені Штати Америки мають досягти мирного співіснування.

Він сказав про це двом американським ветеранам “Літаючих тигрів”, які воювали за Китай під час Другої світової війни, передає Reuters.

“Дивлячись у майбутнє, Китай і США як дві великі країни несуть ще більш важливу відповідальність за мир, стабільність і розвиток у всьому світі. Вони повинні і зобов’язані домагатися взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін попередив силовиків про “найгірші сценарії”

Сі сказав, що народи США та Китаю разом боролися проти Японії та створили “глибоку” дружбу.

Заява Сі Цзіньпіна прозвучав після серії зустрічей і переговорів між офіційними особами Вашингтона та Пекіна. Вони були спрямовані на зниження напруженості та відновлення каналів зв’язку. Налагоджували контакти між військовими.

Раніше Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. І застеріг президента країни Джо Байдена від “гри з вогнем”. Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв міністр оборони Китаю.

У березні лідер Китаю офіційно оголосив про підготовку до війни. На щорічному засіданні парламенту КНР та його вищого політичного дорадчого органу в березні Сі розкрив тему готовності до війни у чотирьох окремих промовах, писало американське видання.

Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу. Суперечка робить ситуацію в регіоні напруженою. Існує загроза конфлікту, у якому можуть взяти участь і Сполучені Штати Америки.