Сім причин, чому вдома треба мати стрітенську свічку. Коли її запалювати

Головна Сторінка » Сім причин, чому вдома треба мати стрітенську свічку. Коли її запалювати

2 лютого за новим церковним календарем віряни відзначають Стрітення Господнє. До переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, це свято відзначали 15 лютого.

Традиційно цього дня віряни відвідують богослужіння у храмах, а також освячують свічки та воду.

Стрітенські свічки відрізняються від тих, які освячують в інші дні року, і вони є символом освітлення та богоявлення.

Стрітенська свічка: як використовувати

Важливо пам’ятати, що Стрітенську свічку, як і будь-яку церковну свічку, можна запалювати лише під час молитви та в особливих випадках. Також її не можна виносити з будинку, куди її принесли з храму 2 лютого, та передавати іншим людям (особливо цілителям, чаклунам та бабкам – це святотатство та блюзнірство щодо святині).

Якщо не порушувати цих правил, то можна пізнати особливу благодатну силу Стрітенської свічки та швидко отримати те, про що ви просите у своїй молитві.

Потрібно запалювати Стрітенську свічку:

коли молитеся про розв’язання важливих життєвих проблем (купівлю нерухомості чи машини, вибір професії чи супутника життя);

коли хвороба долає вас або членів вашої родини;

при скорботі та печалі;

якщо відчуваєте неспокій на душі;

щоб захистити дім від удару блискавки під час грози;

щоб позбавити дитину від переляку;

щоб обкурити оселю та господарські споруди, коли потрібно уберегти себе та худобу від хвороб та нещасть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поститись будемо менше: опублікували новий календар

Обходити житло зі Стрітенською свічкою потрібно, починаючи з зовнішнього боку вхідних дверей (порога): візьміть її у праву руку, запаліть, обведіть свічкою двері й лише потім увійдіть всередину. Рухайтесь від кута до кута з правого боку.

Стрітення Господнє – одне з найбільших християнських свят. Воно входить до переліку дванадесятих свят, які приурочені важливим подіям у житті Ісуса Христа.

За новоюліанським календарем Стрітення в Україні відзначають 2 лютого. Про історію, значення та традиції цього свята пише Gazeta.ua.