Сказ лікують лише в інкубаційний період

Головна Сторінка » Сказ лікують лише в інкубаційний період

 Торік сусідка поїхала­ на заробітки за кордон і попросила підгодовувати собак на її дачі, розповідає 31-річна Юлія Курінчук із Мелітополя Запорізької області. Я погодилася, а за тиждень опинилася в лікарні.

Жінку вкусив пес, хворий на сказ.

 Новина про сказ шокувала, продовжує Курінчук. Але медики заспокоїли. Мовляв, добре, що прийшла до них одразу. Зробили щеплення. Додатково вакцинувалася і від правця, бо цією бактерією теж можна заразитися від тварин. Зараз почуваюся добре. Собак обходжу десятою дорогою.

 Через війну багато домашніх тварин залишилися без прихистку та їжі, каже інфекціоніст 42-річний Олег Малий зі Львова. Через те стають агресивними, частіше нападають на людей. З диких тварин остерігатися слід лисиць, єнотів, вовків і кажанів.

Сказ вірусне захворювання, що вражає центральну нервову систему. На 100% смертельне. Заразитися недугою можна від укусу скаженої тварини, або якщо її слина потрапила на садна чи відкриті рани.

 Інкубаційний період триває від тижня до року залежить від місця ураження. За цей час вірус надходить по нервах до спинного та головного мозку. Лише в цей період людину можна врятувати вколоти антирабічну вакцину.

Лікування не допоможе, якщо у хворого з’явилися перші симптоми сказу: головний біль, слабкість, лихоманка, галюцинації, безсоння, збудженість, утруднене ковтання та дихання, параліч.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”

 Коли тварина напала, протягом 1015 хвилин треба промити рану теплою водою з господарським милом. Якщо рана глибока, нанести навколо антибактеріальний засіб і накласти стерильну пов’язку. Одразу ж звернутися до лікаря.

Щоб застерегти себе від нападу, насамперед радить вакцинуватися від сказу самостійно та зробити те ж саме з домашнім улюбленцем. Не ходити в місцях скупчення безпритульних тварин. Одягатися в закритий одяг і мати в руках річ, що в разі чого допоможе захиститися від тварини.