fbpx

Скільки терміналів Starlink працює в Україні: Федоров відповів

Головна Сторінка » Скільки терміналів Starlink працює в Україні: Федоров відповів

В Україні станом на сьогодні працює 42 тис. терміналів Starlink.

Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. В інтерв’ю DW він уточнив, що всі вони оплачуються не з держбюджету.

За його словами, Україна не витрачає жодних коштів на Starlink.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мені соромно” Федоров розкритикував обшуки в українській IT-компанії

“Дуже просто. Нуль. В Україні зараз 42 тис. Starlink. Всі їх Україна отримала через нашу команду, яка співпрацює з урядами інших країн. Компанія SpaceX забезпечує логістикою, партнери допомагають фінансово, ми отримуємо спеціальну ціну”, пояснив Федоров.

Він також прокоментував заяву про те, що SpaceX обмежить використання “старлінків” в Україні військовими.

“Давайте так, з роботоздатністю “старлінків” немає сьогодні проблем. Вони працюють, всі функції, які вони виконували, вони виконують. Тому в цьому напрямку все під контролем”, запевнив Федоров.

Термінали Starlink в Україні мають геоблоки, що не дозволяють працювати не лише на окупованих територіях, а й над водою.

Також не працює, коли приймач рухається зі швидкістю понад 100 км/год. Про це пише The Economist з посиланням на джерела в українській розвідці.

Українські розробники безпілотників тепер використовують інші, дорожчі системи зв’язку. Часто на одному апараті встановлюють кілька систем.

Generated by Feedzy