Скільки треба спати щодня, щоб прожити довше

Головна Сторінка » Скільки треба спати щодня, щоб прожити довше

Регулярне недосипання впливає на весь організм.

В першу чергу страждає робота мозку, в результаті чого виникають проблеми з концентрацією, пам’яттю і вираженням емоцій.

Враховуючи важливість нічного відпочинку для психічного і фізичного здоров’я, доктор Даніель Кріпке і його дослідницька група з Каліфорнійського університету вирішили з’ясувати, скільки годин сну на добу б оптимальними для людини, повідомляє Express.

У дослідженні, яке тривало шість років за участю більше одного мільйона добровольців, вчені прийшли до висновку, що найкраще спати сім годин добу.

За словами фахівців, така кількість годин виявилася пов’язана з довголіттям і запобіганням ризику передчасної смерті. Більш того, з’ясувалося, що сон більше семи годин був пов’язаний з меншою тривалістю життя. Також вчені встановили, що нічний відпочинок, який триває менше 5,5 годин, вкрай негативно позначається на здоров’ї.

До недосипання віднесли і сон менше семи годин на добу в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купіть це на вечерю: який продукт допомагає швидко заснути

“Наприклад, якщо недосипати дві години щоночі, через тиждень у вас буде 14 годин недосипання. “Гра в доганялки” або більш тривалий сон у вихідні дні може порушити режим неспання, що також негативно відіб’ється на здоров’ї”, – попередили експерти.

Національні інститути здоров’я США (NIH) виділяють дві основні фази сну: швидку (REM) і повільну (не-REM). Остання відома як “глибокий сон”, в той час як під час першої людина якраз і бачить сни.

Повноцінний сон є ключовим фактором для запобігання депресії. Такі висновки зробили науковці Університетського коледжу Лондона.

Їхні дослідження показало, що регулярний сон менше п’яти годин на добу може підвищити ризик депресії.

Неповноцінний сон є ознакою поганого психічного здоров’я.