Скільки вівсянки можна з’їдати, щоб не набрати зайву вагу

Головна Сторінка » Скільки вівсянки можна з’їдати, щоб не набрати зайву вагу

Розпочинати ранок із теплої вівсянки це завжди смачно. Вівсяна каша це лише одна з тих страв, які дієтологи люблять і рекомендують як корисне доповнення до дієти.

Але чи може споживання вівсяної каші призвести до набору ваги, розповіла eatthis дієтолог Емі Гудсон.

Чи може вівсянка допомогти схуднути

Вівсяна каша може підтримати схуднення кількома способами. “По-перше, вівсянка багата на клітковину, яка допомагає почуватися ситими протягом тривалого часу. Потенційно допомагає зменшити загальне споживання калорій”, пояснює Емі Гудсон.

По-друге, вівсяна каша є їжею з низьким глікемічним індексом, тобто вона спричиняє повільніше підвищення рівня цукру в крові порівняно з продуктами з високим глікемічним індексом. Це допомагає запобігти стрибкам і падінням рівня енергії, що сприяє кращому контролю над апетитом. Нарешті, вівсяна каша є хорошим джерелом складних вуглеводів, забезпечуючи стійку енергію, не викликаючи швидких стрибків рівня інсуліну, що може сприяти накопиченню жиру”.

Чи можна вівсянкою набрати вагу

Незважаючи на те, що вівсяна каша є корисною, насиченою поживними речовинами добавкою до вашого раціону, надмірна кількість будь-чого ніколи не є корисною. Їжа сама по собі не змусить вас набрати вагу, а скоріше додаткові калорії будуть, незалежно від того, надходять ці калорії з вівсяної каші, яєць чи пончика.

Хоча вівсяна каша сама по собі є вибором здорової їжі, споживання її в надмірних кількостях або додавання калорійних начинок може сприяти збільшенню ваги, ділиться Гудсон. Вівсяна каша має відносно низьку калорійність, але якщо ви додаєте занадто багато висококалорійних начинок, таких як цукор, мед, горіхи або сухофрукти, які містять велику кількість калорій, вміст калорій може значно зрости. Важливо пам’ятати про порцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чим не можна їсти вівсянку на сніданок: три продукти

Наприклад, якщо ви додасте одну столову ложку меду, одну столову ложку насіння чіа, дві столові ложки подрібнених горіхів і дві столові ложки родзинок у свій овес, кількість калорій буде близько 300+ лише за допомогою начинки. Це може призвести до зайвих калорій, і якщо ви споживаєте більше калорій, ніж потрібно для підтримки ваги, це може призвести до набору зайвих кілограмів.

Як їсти вівсянку для схуднення

Щоб переконатися, що ваша ранкова тарілка вівса оптимізована для схуднення, вибирайте поживні добавки та практикуйте контроль порцій.

“Прагніть до розміру порції приблизно від ½ до 1 склянки вареного вівса”, пропонує Гудсон.

Замість того, щоб додавати рафінований цукор або калорійні начинки, віддавайте перевагу свіжим фруктам, таким як ягоди або нарізані банани, які додають природної солодкості та додаткової клітковини без зайвих калорій.

Інші здорові начинки включають горіхи або насіння для додавання білка та корисних жирів, ключовим словом є посипання, а також трохи кориці або ванільного екстракту для аромату без зайвих калорій.

У вівсянці є велика кількість вітамінів і мікроелементів, клітковини, заліза і антиоксидантів. Ця крупа відрізняється низьким глікемічним індексом, тому корисна для крові і фігури.

Бета-глюкан у складі вівса нормалізує рівень холестерину в крові і знижує ризик розвитку хвороб серця. Він сприяє зростанню числа корисних бактерій у шлунку, діючи як паливо для мікробів, і дає відчуття довгого насичення.