Словацькі перевізники тимчасово заблокували кордон із Україною: погрожують зробити це повністю

Головна Сторінка » Словацькі перевізники тимчасово заблокували кордон із Україною: погрожують зробити це повністю

У четвер, 16 листопада, Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) від 13:00 заблокував пункт пропуску на кордоні з Україною “Вишнє Нємецьке – Ужгород” зі словацького боку.

Попереджувальна акція тривала одну годину. Про це повідомляє словацьке видання Aktuality.

Словацькі перевізники у такий спосіб висловили підтримку польським колегам, які вже кілька днів протестують проти лібералізації правил ЄС для українських фур.

Далекобійники перекрили дорогу до переїзду легковими автомобілями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія може покарати Польщу за блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною

“Ми закриємо його на годину як попередження. Наша мета – підтримати наших польських колег, а також усіх перевізників всередині ЄС. Ми будемо просити Єврокомісію негайно запровадити дозволи на перевезення для українського транспорту, тому що європейські компанії не можуть з ними конкурувати”, – сказав президент UNAS Станіслав Скала.

Словацькі перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів. У разі її відсутності погрожують повністю перекрити цей пункт пропуску. Станіслав Скала натякнув, що подібні заходи готують і його угорські колеги.

“Блокада не вплинула на діяльність філії митниці Вишнє-Нємецьке”, – повідомила TASR Катаріна Данькова, речниця митниці Кошице, після протесту.

UNAS не погоджується з розпорядженням Єврокомісії, яка скасувала видачу дозволів на в’їзд українських перевізників до ЄС після вторгнення в Україну російських військ.

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

Вони вимагали заборонити реєстрацію у Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом; відновити видачу дозволів на в’їзд до ЄС для українських перевізників; відключити польські автомобілі та автомобілі з ЄС зі системи єЧерга з української сторони.

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягали 40 км.