Смертельна ДТП за участі судді на Lexus: у справі з’явилися нові подробиці

Головна Сторінка » Смертельна ДТП за участі судді на Lexus: у справі з’явилися нові подробиці

У Макарівському районному суді Київської області відреагували на смертельну аварію за участі судді Олексія Тандира.

У Києві суддя збив 23-річного службовця Національної гвардії Вадима Бондаренка, який був на блокпості. Суд звернувся до родини загиблого.

“Колектив суду висловлює щирі співчуття родині загиблого і глибоко сумує з трагедії, що сталася”, сказали.

“Колектив суду свідомий того, що такі дії несуть ознаки не тільки адміністративного і кримінального правопорушення, а й підривають довіру суспільства до суддів, які чесно і з гідністю виконують свої обов’язки”, заявили.

У райсуді, де працює Тандир, заявили, що:

будуть сприяти уповноваженим органам у розслідуванні аварії;

у разі підтвердження інформації щодо наявності обтяжуючих обставин звертатися до відповідних органів суддівського врядування для реагування.

“Вирішується питання щодо повідомлення затриманій особі про підозру і звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на затримання судді та утримання його під вартою”, сказали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доньці нардепа повідомили про підозру у ДТП з наркотиками

Справу розслідує Державне бюро розслідувань. За статтею порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати авто до 10 років.

Київська міська прокуратура повідомила, що суд задовольнив клопотання прокуратури і дозволив примусову перевірку на алкогольне або наркотичне сп’яніння судді.

У повідомленні прізвища судді не назвали. За інформацією LIGA.net, йдеться саме про Тандира.

Прокуратура повідомила, що суддя відмовився від перевірки на вміст алкоголю і наркотиків, проте “мав візуальні клінічні ознаки сп’яніння”.

У зв’язку з цим прокуратура просила суд про примусове відібрання біологічних зразків для проведення аналізів.

“З початком активних бойових дій рвався на передову. Але підрозділ Вадима виконував важливі завдання у столиці. Він був потрібен тут. У Вадима залишилася дружина та троє дітей. Його батько і брат зараз захищають Україну на найгарячіших напрямках”, сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

У ніч на 26 травня Олексій Тандир збив нацгвардійця Вадима Бондаренка на блокпосту. ЗМІ повідомили, що суддя перебував у стані алкогольного сп’яніння.

У результаті ДТП нацгвардієць від отриманих травм загинув на місці, заявило ДБР.