fbpx

Снаряди для України, санкції проти РФ та протидія викраденню дітей: про що домовились лідери ЄС

Головна Сторінка » Снаряди для України, санкції проти РФ та протидія викраденню дітей: про що домовились лідери ЄС

У перший день саміту ЄС у Брюсселі 23 березня європейські лідери ухвалили низку важливих рішень для підтримки України.

Йдеться, зокрема, про постачання мільйона артилерійських боєприпасів Україні, а також, за запитом, ракет. Окрім того, держави-члени ЄС засудили викрадення українських дітей, підтримали продовження “зернової ініціативи” та посилення санкцій проти РФ, повідомляє 24 канал.

Країни ЄС остаточно ухвалили рішення передати Україні мільйон 155-мм снарядів, боєприпасів “земля-земля” упродовж 12 місяців. Країни також можуть об’єднатися для спільної закупівлі ракет за запитом України.

“Ми змогли висловити нашу єдність і нашу рішучість у підтримці. Ми хочемо бути повністю відданим гравцем, коли справа стосується підтримки. Ми хочемо діяти, як європейці з погляду виробництва та доставлення боєприпасів до України”, заявив президент Ради ЄС Шарль Мішель.

Загалом до цієї угоди вже приєдналось 20 країн. Проти, поки що, висловлюється Угорщина.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також привітала рішення розширити воєнну допомогу Україні. За її словами, в ЄС обговорюють нарощення виробничих потужностей у Європі якнайшвидше. Так, Єврокомісія виступить зі спеціальною юридичною пропозицією щодо цього.

“Йдеться про будівництво, розширення та перепрофілювання виробничих потужностей та зміцнення всього ланцюжка постачання боєприпасів, щоб воно було швидким”, сказала фон дер Ляєн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Брюсселі оголосили про термінове оборонне рішення

Щодо постачання бойових літаків, то держави члени ЄС повинні вирішувати це питання самостійно. Президент Ради ЄС Шарль Мішель нагадав, що під час останнього саміту з Володимиром Зеленським це питання вже порушувалось.

Гостем першого дня саміту ЄС був генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Європейські лідери разом з ним обговорили російську агресію, підтримку міжнародного права та мирні угоди, продовольчу безпеку, а також кліматичні зміни. У Брюсселі запевнили, що виступають за продовження Чорноморської зернової ініціативи.

Євросоюз також засудив депортацію та викрадення українців, зокрема дітей. Лідери обговорили міжнародне правосуддя та підтримали необхідність створення інструменту для боротьби з викраденням дітей. Шарль Мішель назвав таку поведінку Кремля “ганебною”. А Урсула фон дер Ляєн нагадала, що депортація дітей це воєнний злочин і заявила, що росіяни вкрали понад 16 тисяч неповнолітніх українців. За її словами, у партнерстві з Києвом, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив з ініціативою спрямованою на повернення цих дітей, викрадених Росією.

“Для цього ми організуємо конференцію. Ми на початку дуже важкої роботи. Ми прагнемо поєднати міжнародний тиск та вжити всіх можливих заходів для встановлення місцеперебування цих дітей. І ми хочемо допомогти органам та відповідним міжнародним організаціям в отриманні якісної та повної інформації про дітей, депортованих до Росії”, сказала фон дер Ляєн.

У прийнятій резолюції Рада ЄС виступає за посилення санкцій проти РФ, а також за ефективне запобігання та протидію обходу обмежень за допомогою третіх країн.

Для контролю ЄС призначив “відповідального за санкції”, який виїжджає в країни, які не дотримуються обмежень. Крім того, ЄС співпрацює з партнерами по G7, щоб узгодити та обмінюватися інформацією щодо шляхів обходу санкцій.

“Ми вже запровадили можливість у 10 пакеті з перерахування або фізичних осіб, або компаній, або юридичних осіб, де ми бачимо що вони обходять санкції у третіх країнах. Пакет заходів уже вжито, але цього, безумовно, недостатньо. Тому 11 пакет санкцій також і в основному стосуватиметься питання обходу і того, як ми можемо протистояти цьому”, зазначила фон дер Ляєн.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Європейської ради. Зеленський заявив про п’ять небезпек те, що затягує війну і віддаляє мир. Насамперед, за його словами, не можна затягувати передачу ЗСУ зброї, яка може захистити українців від терору. Передусім далекобійної зброї.

Країни ЄС погодились продовжувати санкційний тиск на країну-агресорку Російську Федерацію. Зокрема обмежити ціни на нафту.

Generated by Feedzy