24 лютого розпочинається Масниця.
У цей період українці традиційно збиралися родинами, готували млинці, вареники та інші обрядові страви, веселилися й прощалися із зимою.
Масляний тиждень – це не лише час частувань, а й можливість налагодити стосунки, попросити вибачення та підготуватися до Великого посту.
розповість, які традиції цього свята варто згадати та що потрібно знати про Масницю.
Скільки триває Масниця
Масляний тиждень триває з 24 лютого по 2 березня. Це останній тиждень перед Великим постом, тому традиційно українці в цей період насолоджувалися ситними стравами та веселими гуляннями.
Головна страва – вареники, палюшки, а також млинці. Вони символізують сонце та прихід весни. Їх готують із різними начинками: сиром, м’ясом, варенням, грибами чи навіть рибою.
Дні Масниці
Кожен день тижня має свої особливості. Наприклад, у четвер проходили гуляння, у суботу – “посиденьки зовиці” (відвідування невістки з подарунками), а в неділю святкували “Прощену неділю”, коли просили вибачення один в одного.
Прощена неділя – 2 березня завершує Масницю. У цей день важливо очистити душу від образ, попросити вибачення та самим пробачити інших, щоб увійти у Великий піст із чистими помислами.
Що не можна робити
Масниця – це час радості, тому сваритися, ображатися та лихословити не варто.
Це чудова можливість провести час із рідними, згадати давні традиції та насолодитися улюбленими стравами перед постом.
24 лютого в Україні розпочинається Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році – 20 квітня.
Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів, сусідів.