fbpx

Сьогодні моляться славетному святому з України

Головна Сторінка » Сьогодні моляться славетному святому з України

Сьогодні Православна церква України вшановує преподобного Іова Манявського. Він є засновником Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря біля села Манява на Івано-Франківщині. Обитель знаходиться під юрисдикцією ПЦУ.

Преподобний Іов народився у місті Тисмениця. Навчався в Острозі та монастирській школі села Унева, яке тоді входило до польського королівства нині Львівська область. У юному віці Іов кілька разів відвідував Афон та жив в одному із монастирів розміщених на святій горі. Там же прийняв чернечий постриг та отримав ім’я Ізикіїл.

Повернувшись з Афону преподобний Іов узявся за облаштування православних монастирів на західних землях нинішньої України. Хресто-Воздвиженський монастир, який ще називають Манявським скитом, заснував 1606-го.

Іов Манявський був великим авторитетом за життя. До нього часто зверталися відомі люди того часу за порадами і благословенням. Преподобний помер у 1621 році. А його справу продовжив інший святий Феодосій Манявський. Він за прикладом наставника розвивав і розбудовував обитель.

15 липня 2004-го Помісний Собор Української православної церкви Київського патріархату приєднав преподобних Іова і Феодосія Манявських до переліку святих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня – Епіфаній

Також сьогодні християни вшановують пам’ять 14 тис. невинно замучених немовлят, яких убили за наказом царя Ірода після народження Ісуса Христа.

У Євангелія від Матвія розповідається, що волхви дізналися про народження Месії завдяки яскравій зірці, яка з’явилася на небі. Вважали, що немовля буде спадкоємцем Ірода. Тому відправилися до царя та попросили його вказати шлях до місця народження майбутнього правителя. Ірод злякався, що втратить владу і наказав убити в околицях усіх хлопчиків до 2 років.

Учора християни згадували священномученика Никанора, який жив у І ст. Він загинув у Єрусалимі від побиття камінням разом зі Стефаном Першомучеником. Обох святих убили люди, які були обурені їхніми проповідями. Вважали їх образливими.