Сьогодні стежте за погодою: який день – такою буде зима

Головна Сторінка » Сьогодні стежте за погодою: який день – такою буде зима

4 листопада віряни вшановують день пам’яті святого Пилипа (Филипа). Він був одним з дванадцяти улюблених учнів Ісуса. Згідно з писаннями, Пилип був дуже освіченою людиною. Присвятив життя православ’ю і вмів творити чудеса.

Євангеліє від Іоанна розповідає, що Пилип був родом із Віфсаїди. Після Вознесіння Господнього він пішов проповідувати в Галілею, Грецію та інші країни. Як уже говорилося, Пилип мав дар чудотворення. Відомий випадок, коли святий зустрів жінку, у якої померла дитина, і воскресив її. Ще одного разу апостол воскресив мертвого в місті Ієраполі Сирійському. Там Пилип якраз проповідував, але натовп озлобився на нього і зажадав, щоб він воскресив небіжчика в похоронній процесії, що йшла повз.

У Греції апостола хотіли вбити єрусалимські книжники, але раптово осліпли. Завдяки молитві Пилипа більшість із них зцілилися і прийняли християнство.

Загинув апостол у 87 років – його та його соратника Варфоломія стратили за проповідь в Ієраполі Фригійському (нині Туреччина). Апостола і Варфоломія розіп’яли вниз головою, і в цей час стався землетрус. Перелякані кати зняли Варфоломія, а Пилипа не змогли. Святий до самого моменту смерті молився за прощення своїх мучителів.

Прикмети

Теплий день видався – і зима такою буде;

листя не опало з дерев – до довгої і суворої зими;

бруд і вогкість – чекай наприкінці січня холоду.

Що не можна робити

сумувати і скаржитися на долю;

лихословити, сваритися, скандалити;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитрів день: головні традиції свята та молитва до святого

відмовляти в допомозі.

За народними прикметами цього дня не можна займатися прибиранням – разом зі сміттям і брудною водою з дому можна винести удачу.

Що можна робити

Апостолу Пилипу моляться про позбавлення від різних недуг, особливо від хвороб очей, просять допомоги в печалях і скорботах.

Цього року українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію з першого вересня.

Перед Різдвом починається один з найтриваліших у році постів Різдвяний піст. Він триває 40 днів і необхідний, щоб очистити душу й тіло перед Різдвом Христовим. Під час Різдвяного посту вірянам дозволяється їсти овочі, фрукти, каші, гриби, бобові, інколи рибу. Але заборонено вживати м’ясо, яйця, молочні продукти, сир, вершкове масло.