fbpx

Соратник Медведчука переховується в РФ і продавав там нафту – ЗМІ

Головна Сторінка » Соратник Медведчука переховується в РФ і продавав там нафту – ЗМІ

Підозрюваний у державній зраді народний депутат від ОПЗЖ Тарас Козак володів російською нафтовидобувною компанією, яка отримала понад $10 млн прибутку у 2020 році.

Про це повідомило “Слідство інфо”

За даними міжнародної журналістської організації Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), йдеться про компанію “Пурнефть”.

Козак продав цю компанію дочірній “Янгпур” білоруської “Белоруснєфть”.

“Пурнєфть” має 69 нафтових свердловин у РФ неподалік Полярного кола. Білоруські ЗМІ оцінили угоду із купівлі цієї компанії у $50 млн. Угоду особисто обговорювали президент країни-агресора Володимир Путін і білоруський диктатор Олександр Лукашенко.

За роскомпанією стояла фірма Brimipana Trading, зареєстрована на Британських Віргінських островах. Її власник Олександр Кісель з Угорщини міг виступати довіреною особою Козака.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зять Медведчука забудовує Москву

Козак надав Кіселю довіреність на кіпрську фірму Hakail Ltd, що належить нардепу. Brimipana Trading фінансувала кіпрську Soferco Trading Ltd, що належить цивільній дружині Козака Наталії Лавренюк.

Brimipana також заплатила $1 млн фірмі Козака Turul Investments у грудні 2018-го, начебто, щоб купити австрійську фірму Onyx Aviation, яку ліквідували протягом року.

Також журналісти виявили зв’язки Кіселя із помічником нардепа Яном Марченком, якого називають менеджером бізнес-групи Козака.

“Ці факти свідчать про те, що Кісель, очевидно, є довіреною особою Козака. А отже, Козак може бути реальним бенефіціаром Brimipana Trading Ltd”,- повідомила аналітик Центру протидії корупції Антоніна Волкотруб.

Козак, схоже, переховується у Росії, пише ЗМІ.

Торік у лютому президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, яким заблокував діяльність телеканалів “112”, NewsOne і ZIK, пов’язаних із Козаком. Санкції застосували щодо нардепа і юридичних осіб. Докази антиукраїнської діяльності телеканалів збирали вісім місяців.

Також РНБО запровадила санкції проти соратника Козака, нардепа Віктора Медведчука і його дружини, Оксани Марченко. Обмеження застосували в рамках кримінального провадження щодо фінансування тероризму.

У травні генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру в державній зраді Медведчуку й Козаку. СБУ оголосила другого в розшук.

У липн Печерський районний суд міста Києва арештував на майно нардепа.