fbpx

Рішень про Україну без України не буде

Рішень про Україну без України не буде

Переговори в Женеві першої заступниці держсекретаря США Венді Шерман і заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Рябкова, присвячені російським безпековим вимогам, тривали понад вісім годин і не здійснили жодних дипломатичних проривів. Судячи з пресконференцій, які окремо провели Шерман і Рябков, зустріч укотре засвідчила непримиренні розбіжності Вашингтона й Москви щодо глобальних безпекових питань і неприйнятність безапеляційних вимог Кремля.

Сергій Рябков проводив риторику, властиву періоду холодної війни, помножену на нахабство хулігана світового рівня. І Москва вимагає, щоб її вимоги було юридично гарантовано.

“Ми б хотіли, щоб на саміті НАТО в Мадриді формулу Бухарестського саміту 2008 року було відкликано і замінено на таку: “Україна та Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу”, — заявив Рябков. За його словами, Москва втомилася вести порожні балачки. “Ми не довіряємо іншій стороні. Нам потрібні залізобетонні юридично значущі гарантії зі словами “повинні”, “зобов’язані” ніколи не ставати членами НАТО. Це питання національної безпеки Росії”, – заявив представник Росії.

Проте, як заявила на пресконференції Венді Шерман, вона категорично відкинула цю імперську позицію, назвавши її неприйнятною для США: “Ми не відмовимося від двосторонньої співпраці із суверенними державами, які хочуть взаємодіяти зі Сполученими Штатами. І не ухвалюватимемо рішень ні про Україну без України, ні про Європу без Європи, ні про НАТО без НАТО”.