Справа Єрмака: маєтки у “Династії” освячував протоієрей УПЦ МП

Home Новини звідусіль Справа Єрмака: маєтки у “Династії” освячував протоієрей УПЦ МП

Перед початком будівництва маєтків у кооперативі “Династія” у Козині під Києвом запросили священослужителя для проведення духовного обряду освячення.

За даними Слідство.Інфо ним міг стати протоієрей “Храму на честь всіх святих” Московського патріархату Віктор Дреботій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд розглядає запобіжний захід Андрію Єрмаку: ексголова ОП дав перші коментарі

Особу священнослужителя було встановлено журналістами-розслідувачами за фотографією, яку раніше опублікували НАБУ та САП.

З’ясовано, що освячення будівництва кооперативу “Династія” відбулося у червні 2021 року. Згодом квартири у столичному житловому комплексі “Кришталеві джерела” отримала Ганна Дреботій, яку слідство визначило як особу, що пов’язана з колишнім віцепрем’єром Олексієм Чернишовим.

Згідно з даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, вона є власницею двох квартир у цьому ЖК.

Це 3-кімнатна квартира площею 92,7 квадратних метри та однокімнатна квартира площею 42,8 квадратних метри.

Дреботій стала власницею обох помешкань жінка стала у 2023 році. Антикорупціонери вважають відповідні квартири неправомірною вигодою у справі щодо земельної схеми. Два роки тому на обидві квартири накладено арешт за рішенням Вищого антикорупційного суду.

У своїх соцмережах Ганна Дреботій оприлюднила фотографії зі своїм чоловіком, який виглядає як протоієрей Храму на честь всіх святих УПЦ МП у Києві Віктор Дреботій.

Дреботій також з’являвся на фото з керівництвом УПЦ МП. Зокрема, з проросійським церковним діячем Павлом Лебедем (відомий як “Паша Мерседес”), якому СБУ оголосила підозру у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії РФ.

Ганна Дреботій вже після повномасштабного вторгнення на Facebook поширювала дописи на підтримку московського патріархату. Її друзями у Facebook є Андрій Єрмак та Світлана Чернишова, дружина ексміністра Олексія Чернишова, – цю інформацію розслідувачі встановили за допомогою застосунку аналізу даних з відкритих джерел.

Слідство стверджує, що ексвіцепрем’єр Олексій Чернишов у межах справи про кооператив Династія в Козині (Київська область) забезпечував конспірацію, а тодішній керівника Офісу президента Андрій Єрмак – фінансування.

Про це 12 травня під час засідання Вищого антикорупційного суду щодо обрання запобіжного заходу Єрмаку заявила прокурорка Спеціальної антикорупційної прокуратури, повідомили в Transparency International Ukraine.

Чернишов, за версією слідства, був імовірним організатором схеми.

Єрмак забезпечував відповідне фінансування для реалізації плану – “коштом злочинної організації бізнесмена Тимура Міндіча”.