США готові виділити Україні ще 500 млн доларів

Головна Сторінка » США готові виділити Україні ще 500 млн доларів

Сполучені Штати готові виділити до 500 млн доларів на підтримку енергосистеми України через загрози ударів з боку РФ.

Раніше США виділили Україні понад 520 млн доларів допомоги на підтримку енергетичного сектора. Про це заявив помічник держсекретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США працюють над захистом енергосистеми України від ударів РФ – Міллер

“На підході ще 500 млн доларів”, – повідомив Паєтт.

Виділені кошти спрямовані на покриття термінових потреб енергетичної інфраструктури. Йдеться про пошук та купівлю нових трансформаторів, а також організацію виробничих потужностей для відновлення енергетичної інфраструктури.

Помічник Держсекретаря США також зазначив, що Сполучені Штати працюють з українським урядом над розвитком децентралізованої енергетичної системи, яка була б повністю інтегрована до європейської.

“Володимир Путін намагався перетворити зимові морози на зброю та використати їх як інструмент, щоб зламати волю українського народу. Я впевнений, що він, як і раніше, зазнає невдачі”, – додав Паєтт.

З жовтня минулого року Росія активно завдавала масштабних ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі країні. Україна пережила понад 10 хвиль масштабних російських обстрілів. Ворог залучав десятки ракет різних типів і дальності.

Через дефіцит потужності в енергосистемі Міненерго доводилося застосовувати відключення електроенергії споживачам. Попри непросту зиму для українців, ворог не зміг досягти своєї мети спричинити в Україні повний блекаут.