fbpx

США готують санкції проти Путіна – The Washington Post

Головна Сторінка » США готують санкції проти Путіна – The Washington Post

Сенатори-демократи США оприлюднять у середу новий пакет санкцій, який включає обмеження особисто проти президента РФ Володимира Путіна.

Їх запровадять у разі повторного вторгнення Росії в Україну, пише The Washington Post. Таке рішення підтримує Білий дім.

“Голосування за законопроєктом, підготовленим сенатором-республіканцем Тедом Крузом, відбувається у межах угоди, укладеної минулого місяця. Російський газопровід “Північний потік-2″, за словами критиків, може значно розширити вплив Путіна на Західну Європу, зробивши регіон залежнішим від російських енергетичних ресурсів”, – йдеться у повідомленні.

Законопроєкт передбачає широкі санкції проти високопоставлених російських військових та урядовців, включаючи самого Путіна й інших лідерів, а також ключові банківські установи, якщо Москва вступить у військові дії проти України. Він також орієнтований на компанії в РФ, які пропонують безпечні системи обміну повідомленнями. Наприклад SWIFT (ред. Gazeta.ua всесвітня платіжна система), яку банки використовують для обміну ключовою інформацією з іншими фінустановами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ перекидає до українського кордону військову техніку з Далекого Сходу – СІТ

Документ також включає положення, що допоможуть зміцнити безпеку України. Автори законопроєкту закликають розглянути всі доступні та відповідні заходи, щоб гарантувати, що “Північний потік-2” не запустять. Газопровод називають інструментом зловмисного впливу Росії.

Представник Ради національної безпеки США повідомив, що Білий дім підтримує законопроєкт, який “спричинить серйозні витрати для російської економіки”, якщо Путін вторгнеться в Україну. Водночас вищі посадовці адміністрації президента США Джо Байдена намагаються мінімізувати ризик для “Північного потоку-2”, щоб не сваритися з європейськими союзниками, насамперед із Німеччиною.

У Вашингтоні чекають від Росії пояснень щодо нових військових навчань біля кордонів України.

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд стверджує, що РФ приготувала плани саботажу та внутрішньої дестабілізації щодо України.