США і Китай взаємодіють у питанні введення санкцій проти РФ – Держдеп

Головна Сторінка » США і Китай взаємодіють у питанні введення санкцій проти РФ – Держдеп

Сполучені Штати перебувають у тісній кооперації з Китаєм з усіх питань, пов’язаних із запровадженням санкцій проти РФ.

США також регулярно інформують китайських партнерів про зміну ситуації із ціновою стелею на нафту з Росії. Про це заявив помічник держсекретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діаманти, двигуни для дронів і не тільки: відомі подробиці 12-го пакету санкцій проти РФ

“Я просто зазначу, що ми знаходимося в дуже інтенсивній кооперації з китайськими союзниками з усіх цих питань навколо цінової стелі та режиму санкцій проти РФ”, – заявив помічник держсекретаря США.

У зв’язку із вторгненням РФ в Україну країни Європейського Союзу та їхні партнери з 5 грудня 2022 року запровадили ембарго на імпорт морської нафти з території Росії. Крім того, країни G7 та Австралія запровадили цінову стелю на рівні 60 доларів за барель для російської нафти.

Нещодавно Сполучені Штати Америки також запровадили нові санкції, причиною яких стали порушення цінової стелі під час продажу російської нафти.

Пізніше повідомлялося, що Росія обходить санкції та встановлений США ціновий ліміт на продаж нафти, що змушує західні країни шукати шляхи посилення одного зі своїх ключових економічних обмежень проти країни-агресора.

15 листопада лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше за шість років прибув до США. Він зустрівся з президентом США Джо Байденом на полях саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.

У вступній промові Сі Цзіньпін підкреслив, що Китай і США не мають права повертатися один до одного спиною. А Земля достатньо велика, щоб дві країни могли досягти успіху.