Президент Сполучених Штатів Джо Байден санкціонував постачання протипіхотних мін Україні.
Він скасував свою власну попередню заборону, чим викликав критику з боку груп із контролю над озброєннями, повідомляє The Washington Post із посиланням на низку американських посадовців.
“Коли вони використовуватимуться разом з іншими боєприпасами, які ми вже передали Україні, це сприятиме ефективнішій обороні”, – підкреслив неназваний урядовець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прихована небезпека: де окупанти найчастіше встановлюють міни і як їх розпізнати
Раніше Байден виступав проти використання таких мін, називаючи їхню військову ефективність сумнівною, а ризики для цивільних – неприйнятно високими.
Станом на 2022 рік США мала запас близько трьох мільйонів таких мін.
Українська сторона запевнила, що ці міни не будуть використовуватися у густонаселених районах. Однак експерти з контролю над озброєннями застерігають, що навіть такі міни становлять загрозу.
Зазначається, що тип протипіхотних мін, які передають Україні, є “нестійким”. Це означає, що вони самознищуються або стають неактивними після вичерпання заряду батареї, що зменшує ризики для цивільних.
Україна підписала Оттавську конвенцію, яка забороняє використання та передачу протипіхотних мін. Водночас США та Росія не є її учасниками. У 2020 році під час президентства Дональда Трампа США змінили політику часів Барака Обами, вказавши на необхідність стратегічного використання мін для протидії Росію та Китаю.
У 2022 році адміністрація Байдена відновила політику часів Обами, яка забороняла використання та передачу протипіхотних мін за межами Корейського півострова.
Білий дім пообіцяв підтримати зусилля з розмінування України після завершення війни. Чиновники зазначають, що це включатиме знищення мін, переданих США.